Maailm

Maailmakuulus Rio de Janeiro karneval lükati koroonahirmu tõttu edasi 

Toimetas Aare Kartau, 25. september 2020 09:16
Rio karneval on alati äärmiselt kirev. Foto: Reuters/Scanpix
Neljapäeval otsustasid Brasiilia suuruselt teise linna Rio de Janeiro sambakoolid, et tuleval veebruaril kuulsat karnevaliparaadi ei toimu. Sellise otsuse põhjuseks on muidugi koroonaviiruse levik, teatab Reuters.

Rio sambakoole ühendav sõltumatu ühendus Liesa teatas, et järgmisel veebruaril maailma suurimat sambakarnevali ei toimu. Samuti ei kuulutatud välja tavaliselt miljoneid inimesi kohale meelitava festivali uut kuupäeva.

Liesa president Jorge Castanheira teatas ajakirjanikele, et festivali toimumine pole ohutust tagamata kuidagi võimalik. „Karnevali pidamine vaktsiinita on järjest keerulisem,“ tõdes brasiillane. Tema sõnul tohib seda edasi lükata ainult kuni 2022. aasta jaanuarini, et see ei segaks järgnevat paraadi. 

Igal aastal peetakse Brasiilia suur sambafestival enne katoliku kiriku paastuaega. Selleks toimumiseks pole määratud kindlat kuupäeva. Paraadi juhivad Brasiilia parimad sambakoolid – ainuüksi Rios on neid üle 200. Hiiglaslikul festivalil osalevad miljonid inimesed üle maailma – Rio de Janeiro karneval on igal aastal Brasiilia üks suurimaid tõmbenumbreid turistide seas.

Samal teemal

14.05.2017
GALERII | KUUMAD RÜTMID: vaata ööd, kus kohtusid Rio karnevali kirg ja kurvikad kaunitarid!
17.01.2015
GALERII: kuumaks köetud kehad, kirevad värvid ja meeleolukad tantsud Rio de Janeiro sambakarnevalil
12.01.2013
GALERII: vaata Rio karnevali lõõmavaid värve, lopsakaid vorme ja fantastilisi dekoratsioone!