Ansi ArumeelFoto: Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Johanna-Kadri Kuusk, Marvel Riik 25. september 2020 08:56
Õhtulehe andmetel paneb senine ASi Eesti Post juht Ansi Arumeel oma ameti maha. Õhtulehe allikate sõnul oli juhivahetus kauaküpsenud otsus.

Arumeel kommenteeris Õhtulehele, et praegu annab ta oma parima, et lahkumine oleks ettevõtte jaoks võimalikult sujuv. „Praegu ei olegi veel mingeid suuri tundeid. Ma arvan, et see jõuab kohale alles järgmisel nädalal, sest praegu olen veel kontoris ja annan ülesandeid inimestele üle. Ma arvan et emotsioonid tulevad alles siis, kui mul on tõesti viimane päev ja astun viimast korda siit uksest välja,“ ütles Arumeel esimese hooga ja lisas, et viimane päev on tal ilmselt millalgi järgmisel nädalal.

Õhtulehele teadaolevalt on lahkumise taga Arumeele lahkhelid nõukoguga. Lahkumine aga toimub viisakas vormis: osapooled lõpetavad koostöö.

„Tegu ei ole üleöö sündinud otsusega, vaid ühiselt töötatud kolme kuu jooksul jõudsime tõdemuseni, et ettevõte vajab edasiminekuks muutusi,“ ütles nõukogu esimees Sten Soosaar.

Arumeel kinnitas, et otsus lahkuda sündis nõukoguga üksmeelselt. „Meil ei olnud suurtes ideedes erimeelsusi. Saime aru, mida tegema peaks, aga siin on küsimus, kuidas nende eesmärkideni jõuda. Koostöö väikestes detailides ei sujunud, aga selliste suurte muudatuste puhul on vaja ideaalset teineteise mõistmist, mida meie kahjuks ei saavutanud,“ selgitas ta.

Suurima tüliõunanana tõi Arumeel välja traditsioonilise postiteenuse säilitamine. „Kogu meie tööstusharu on väga suurtes muutustes. Kuigi traditsiooniline paberpost on languses, on see endiselt väga vajalik. Siin ongi küsimus, kuidas seda teenust endiselt pakkuda ja kuidas viia ellu vajalik digitaliseerimine. Ma tahaks loota, et uued juhid käivad siin välja oma ideed,“ sõnas ta. Arumeele sõnul on tal hea meel, et sai pakiteenuste etapi oma ametiaja jooksul ellu viia. „Sellega on tõesti hea tunne. Kui ma mõtlen, et mida ma oleks tahtnud veel saavutada, siis põhiline on soov kinnitada seesama postiteenuse tulevik Eestis ja leida selle lahenduse käigus ka riigiga ühine keel.“

Istuma Arumeel ei jää. „Kuigi puhkust on vaja, siis ma ei usu, et jään pikalt paigale. Ma ei tea praegu veel, mis edasi saab. Tahan töötada kusagil, kus saab teha suuri põnevaid asju ja reaalselt midagi muuta,“ sedastas ta ja lisas, et ei tea veel, kas plaanib jätkata avalikus või erasektoris.

Juhatuse esimehe kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Andre Veskimeister.

Aasta lõpuni on juhatuse esimehe vastutusalad jagatud teiste juhatuse liikmete vahel. Kõik juhatuse liikmed alluvad otse nõukogule ja on oma volitustes võrdsed, juhatuse esimehe kohusetäitja ülesandeks on juhatuse töö koordineerimine.

Lähinädalatel arutab nõukogu ettevõtte juhtimisküsimusi pikemalt ning otsustab, mitu liiget ja milliste vastutusaladega saab juhatuses olema.

Omniva kaubamärki kasutava kontserni põhitegevusala on posti-, logistika- ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine. Lisaks emaettevõttele AS Eesti Post kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted. SIA Omniva ja UAB Omniva LT, mis osutavad pakiautomaadi- ja kullerteenust Läti ja Leedu turul. ASi Maksekeskus tegevusala on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. Post11 pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

Arumeel töötas Silberautos ja Schenkeris enne, kui ta alustas 2006. aastal tööd Omniva logistikavaldkonna arendusjuhina. Alates 2013. aastast oli Arumeel kontserni juhatuse liige ja 2018. aastal määrati ta avaliku konkursi läbi AS Eesti Posti juhatuse esimehe kohale.