Urmas Reitelmann EKRE kongressilFoto: Teet Malsroos
Johanna-Kadri Kuusk 25. september 2020 07:28
Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu ja riigikogu EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann teatas sotsiaalmeedias, et ERR on alustanud valitsuse vastu avalikku ristisõda, avalikustades dokumendi, mis on ka riigikogu liikmetele piiratud ligipääsuga.

Neljapäeval avalikustas ERRi uudisportaal Eesti Washingtoni saatkonna maikuise memo, milles seisab, et Louis Freeh maine Washingtonis ei ole laitmatu ning mitmed saatkonnaga vestelnud isikud on soovitanud mainekaalutlustel Freeh´ga ametlikest kontaktidest hoiduda. 

„Pärast eilset häbiväärset rappida saamist Riigikogus poetas keegi opositsiooni jätis uudistetoimetuse kultuurimarksistidele dokumendi, mille lugemiseks riigikogu liikmel tuleb minna salastatud teabe lugemise tuppa, loovutades enne oma telefon,“ kirjutas Reitelmann sotsiaalmeedias. 

Ta lisas, et saatis juhatusele arupärimise, saamaks teada, kellelt fail saabus ja miks see avalikustati. „Kui vastust ei saa, tuleb Samostil politseile ütlusi anda. Tänane sigadus ületab igasuguse taluvuse piirid. Kui süüdlasi ei vallandata, tuleb lahkuda juhatuse esimehel ja seejärel süüdlastel nagunii,“ põrutas Reitelmann.

 

„Saatkonna praegustest ja varasematest kontaktidest USA eriteenuste ja rahandusmaailmaga seotud isikutega on märkimisväärset tagasiside tekitanud vaid Louis Freeh isik, kelle osas oleme kogenud valdavalt kriitilisi hinnanguid, mis jaotuvad peamiselt kolme kategooriasse. Esiteks, Freeh hiljutisest tegevusest on toodud välja seoseid korrumpeerunud isikute esindamisega, mis on meiega vestelnud vaatlejate hinnangul Freeh mainet Washingtonis kahjustanud. Teiseks, Freeh´ga õigusabiteenuste osas vahetult kokku puutunud isikud on kirjeldanud Freeh´d koostööpartnerina ebausaldusväärsena. Kolmandaks, temaga varasemalt - 1990. aastatel - kokku puutunud USA luure- ja vastuluurega seotud isikud on Freeh´le ette heitnud toonast väidetavalt liigset soovi arendada ka tundlikes küsimustes Venemaaga koostööd. Kuigi saatkonnal puudub võimalus erinevaid väiteid iseseisvalt kontrollida, saame kuuldu valguses siiski nentida, et Freeh maine Washingtonis ei ole laitmatu ning mitmed meiega vestelnud on soovitanud mainekaalutlustel Freeh´ga ametlikest tihedatest kontaktidest hoiduda,“ jagas ERRi uudisportaal memo muutmata kujul.