Eesti uudised

INTERVJUU FREEH’ KÄSILASEGA | Mida saab Eesti 3 miljoni euro eest? Hea hinna-kvaliteedi suhte! (4)

Viljar Voog, 24. september 2020 19:58
LIIKVEL: Kui muidu oleks Gregory Paw ja tema kolleegid pidanud Eestisse tulles karantiini jääma, siis rahandusministeeriumist organiseerit neile kärmelt erand.Foto: Stanislav Moškov
Martin Helme ja Louis Freeh; võimalikud huvide konfliktid, Vene mõjutused ja fiktiivsed konkursid. Samal ajal, kui Toompea kohal hõljus neist väidetest üles löödud tolmupilv, istus Õhtuleht all-linnas maha Freeh’ kolleegi Gregory Paw’ga, kes ütles, et ta saab küll aru, miks ajakirjandus teema nii teravalt on tõstatanud, kuid ta ei saa esitatud väidetega kuidagi nõustuda.

Paw karjäär on olnud kirju: tema käsi oli mängus näiteks Iraagi endise diktaatori Saddam Husseini kohtupidamisel (mis lõppes mehe hukkamisega) ning advokaat on uurinud korruptsiooni rahvusvahelises vutiliidus FIFA. Praegu on ta partner advokaadibüroos Freeh, Sporkin & Sullivan, mille Eesti riik, et mitte öelda rahandusminister Helme, palkas enda esindajaks USAs. Poliitik loodab, et kui Eesti aitab USA võimudel uurida Skandinaavia pankade siinsetes filiaalides toimunud rahapesu, tuleb panku ees ootavatest trahvidest osa ka Eestisse. Selle eest tasutakse ameeriklastele vähemalt kolm miljonit eurot. Paw selgitas intervjuus, mida raha eest tehakse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.09.2020
Helme umbusaldamine kukkus läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee