Poliitika

Huawei Eesti juht pahandab välisminister Reinsaluga: puuduvad tõendid, et oleme turvarisk 

Marvel Riik, 24. september 2020 16:51
Välisminister Urmas Reinsalu on öelnud, et Eesti teeb küberjulgolekus koostööd Ameerika Ühendriikidega, mis sisuliselt välistab Huawei tehnoloogia tuleku Eesti turule.Foto: Kollaaž (välisministeerium, Reuters)
„Huawei austab Eesti valikuid nii majanduse kui ka julgeoleku arendamisel. Usume, et valik tehakse faktide ja tõendite põhjal,“ ütles Huawei Technologies Eesti juht Ben Chang Bin vastuseks välisminister Urmas Reinsalule, kes teatas, et Eesti toetab Hiina kõrval USA majandus- ja tehnoloogiahuvisid.

Kolmapäeval teatasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu ja USA asevälisminister Keith Krach, et riigid näevad koos vaeva selle nimel, et innovaatilised 5G võrgud oleksid vabad, läbipaistvad ja järgiksid õigusriigi põhimõtteid. „Eesti ja Ameerika Ühendriigid on astunud samme, et rakendada rangeid riiklikke meetmeid 5G turvalisuse tagamiseks ning isiku- ja äriandmete kaitsmiseks,“ öeldi Eesti välisministeeriumi pressiteates.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2020
UUS KÜLM SÕDA TULEKUL? Ameeriklased ja hiinlased pommitavad vastastikku karmide süüdistustega
17.02.2020
Hiina solvus Eesti luure peale
13.02.2020
KÕVA LOBITÖÖ! Savisaar pärast Huawei meestega kohtumist: huvitav, miks USA tõendusmaterjale esitamata nii aktiivselt ühe ettevõtte vastu võitleb

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee