Maailm

VIDEO | USAs mõisteti aastateks vangi hambaarst, kes tõmbas tasakaaluliikuril sõites patsiendil hamba välja 

Toimetas Aare Kartau, 24. september 2020 14:42
Hambaarst tegutses hoolimatult.Foto: Youtube'i kuvatõmmis
Alaska kohus mõistis erinevaid väärtegusid toime pannud hambaarsti 12 aastaks vangi. Hoolimatult käitunud ameeriklase üks hullumeelsem tegu oli tasakaaluliikuril sõites patsiendil hamba välja tõmbamine.

Septembri keskel otsustas Alaska suurima linna Anchorage'i kohus mõista 35aastase Seth Lookharti kümnete süüdistuste taustal 12 aastaks trellide taha, teatab CNN. Lisaks määrati talle veel kaheksa-aastane tingimisi karistus, mille jooksul ei tohi ta hambaraviga tegeleda. Lookhart mõisteti süüdi juba jaanuaris, ent kohus määras talle karistuse alles eelmisel nädalal. Teda süüdistati muuhulgas ebaseaduslikus hambaravipraktikas, meditsiinipettuses ja inimeste tervise hoolimatus ohustamises. 

Lookhart pälvis laialdast tähelepanu juhtumiga, kus ta tõmbas tasakaaluliikuril sõites uimastatud patsiendilt hamba välja. Ta filmis oma tegevust ja edastas selle hiljem mitmele inimesele. Hiljem heitis ta juhtunu üle nalja, väites, et „tasakaaluliikuril suukirurgia tegemine on hoolekande uus standard“.

Kohtunik Michael Wolvertoni sõnul polnud tasakaaluliikuriga seotud intsident sugugi Lookharti tõsiseim eksimus. Teadaolevalt tegi endine hambaarst patsientidele sageli nõusolekut küsimata anesteesiat ja varastas ettevõttelt raha. Mõned patsiendid ärkasid narkoosist ja avastasid, et Lookhart tegeleb üldse vale hambaga. Samuti polnud tal mitme protseduuri tegemiseks vajalikke lubasid.

Lookhart vabandas oma tegude pärast. „Tagasi vaadates, ei saa ma täpselt öelda, millal ma õigelt rajalt eemalduma hakkasin,“ sõnas mees. Ta mainis, et leevendas paljude abivajajate valu, ent oleks pidanud paremat distsipliini säilitama. Kohtunik Wolverton aga ameeriklase vabandust siiraks ei pidanud. „Minu arvates oli see, mida te tegite, ennekuulmatu, nartsissistlik ja hullumeelne,“ teatas Wolverton. Lookhart alustab karistuse kandmist tänavu detsembris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee