Eesti uudised

ABI MISSUGUNE: töötukassa nõustaja saatis töötu teraapiasse oma nurjunud elu analüüsima (1)

Maaleht, 24. september 2020, 07:42
TöötukassaFoto: Aldo Luud
Töötukassa vahendusel pakuvad üle 500 koolitaja töötutele ligi 5000 erinevat koolitust, sealhulgas ka sisutut õpet, mida pole kellelegi vaja.

“Soovisin töötukassa kaudu minna inglise keele kursustele, et saaksin kandideerida töökohale, kus on vaja võõrkeeleoskust, aga mulle öeldi kohe, et teile pole sellist koolitust vaja,” meenutab töötukassa nõustajaga suhtlemist keskeas naine, kes saadeti keeleõppe asemel rühmateraapiasse, kus töötud analüüsisid oma nurjunud elu. Veel üks töötu, kellega Maaleht suhtles, meenutas, kuidas ta pidi töötukassa koolitusel lõputult toksima täppe paberile, millega võidetavalt hinnati tema keskendumisvõimet.
 
Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas tõi välja, et praegu on psühholoogiliste loengute osakaal suur, kui tegelikult peaks tema hinnangul töötuid suunama õppima tehnoloogiaga seotud erialasid või IT-erialasid, mis on praegu reaalselt tööturul vajalikud.
 

“Kuna töötukassa on üks suuremaid täiskasvanute täienduskoolituse rahastajaid, siis oleme kogenud, et turul pakutavate koolituste kvaliteet on ebaühtlane,” tõdes esile töötukassa osakonnajuhataja Karin Andre.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Samal teemal

9. september 2020, 09:58
Hotellide koondamislaine teeb koristusfirmade elu lihtsamaks! Kas on loota hinnalangust?
9. september 2020, 06:26
Täiskasvanuna õppima: kuidas teha esimene ehk kõige raskem samm?
3. september 2020, 14:20
Majandusteadlane Raul Eamets: Tallinki koondamisteade pole üllatuseks, sügisel tuleb veel selliseid
3. september 2020, 05:27
Karjäärinõustaja: tuleviku kindlustamisele tasub mõelda ka neil, kel praegu töökoht olemas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee