Poliitika

FOTOD | Eesti ja Ameerika kohtumine: koostöö on praeguses majanduskriisis mõlemale kasulik (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 24. september 2020 07:21
Kersti Kaljulaid ja Keith KrachFoto: Karli Saul
Vabariigi President kohtus kolmapäeva õhtul Kadriorus Ameerika Ühendriikide asevälisministriga majandusküsimustes Keith Krach’iga. Riigipea pakutud õhtusöögil arutati kahe riigi koostööd, digitehnoloogiate ja e-riigi küsimusi ning oktoobris toimuva Kolme Mere virtuaalse tippkohtumisega seonduvat.

„Eriti nüüd, mil maailma majandust räsivad pandeemia mõjud, on digiteenuste ja –tehnoloogiate jõuline arendamine ülioluline. Eestil on siin unikaalne kogemus, oleme üles ehitanud maailma esimese digiriigi ning kindlasti pakub meie kahe riigi koostöö siin mõlemale poolele ja meie ettevõtetele uusi võimalusi,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist.

Eesseisvast Kolme Mere tippkohtumisest rääkides rõhutas Eesti riigipea Atlandi-ülese koostöö olulisust kogu Ida- ja Kesk-Euroopa regiooni jaoks. „Oleme käivitanud Kolme Mere investeerimisfondi meie piirkonna taristu- ja energiainvesteeringute ajalooliste puudujääkide vähendamiseks ning tervitame ka Ameerika Ühendriikide huvi selles fondis investorina osaleda,“ sõnas Vabariigi President. 

Samal teemal

17.08.2020
FOTOD | EESTI PUHTAKS! President Kaljulaid koristas Pärnus suitsukonisid
16.08.2020
FOTOD | President Kaljulaid kohtus Valgevene opositsiooni esindajatega
15.08.2020
President Kaljulaid alustab tööd Pärnumaal ja nii järgmised kaks nädalat
14.08.2020
President Kersti Kaljulaid riigikogule: äratuskell, austatud riigikogu, on juba kõlanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee