Kommentaar

Vambola Paavo | Poliitilised viroloogid kägistavad Eesti majandust 

Vambola Paavo, ajakirjanik , 23. september 2020 18:22
Foto: Martin Ahven
Eesti on otselennuühenduste piiramise ja turismisektori kägistamisega Euroopa must lammas. Oleme ainuke riik maailmas, kes ei luba oma pealinnast otselendusid. Niigi halvad ühendused Tallinnast on koroonaga muutnud meid nüüd Robinsoniks üksikul saarel. See ongi  kellegi soovunelm, sest nii kaitseme ja oleme hoitud! Hädade allikas on valitsus, kes käitub põhimõttel - meie teame, mis on rahvale hea. Kõik need, kes kusagil kommentaarides nõuavad riigi lukku panemist pole vist kordagi üle piiri pääsenud.

Üks minister superministeeriumi kaksiktornides otsustab sõrmenipsust, kuhu lennata ning kuhu mitte. Lennufirmadele saadetakse segaseid signaale. Nii Aeroflot kui Turkish Airlines ning veel nii mõnigi kompanii oleksid ammu lennanud Tallinna. Ent võta näpust. Kord lubatakse avada isegi piletimüük ja kinnitatakse isegi  maandumise kuupäevad. Siis ühel hetkel kõik muutub. Minister arvas  teisiti, sest peas toimus ootamatu tuuletõmme.

Lennufirmad müüsid juba pileteid ja inimesed neid ka ostsid. Millise loogika järgi on Istanbul ja Moskva ohtlikumad, kui näiteks Brüssel, Pariis või Malaga. Viirusenäitajad on Euroopa suurlinnades meist vaid pisut kõrgemad. Rahvas on leidlik - kui otse ei saa, siis saab ümberistumistega. Sellega suurendame teadlikult viiruse importi. Sellest ei saa isehakanud poliitilised viroloogid aru. Viirust korjatakse kokku  ümberistumistega lennujaamadest. 

Tundub , et majandusministril on geograafia tundmisega tõsiseid raskusi, võibolla ta ei viibinud  kooliajal geograafia tundides. Rumalate otsuste taustal hakkad vägisi mõtlema,  milline kasu on Irja Lutsarist ja teistest teadusnõukogu spetsialistidest, kui neid ei kuulata. Tegelikult on üks lihtne retsept - aasta pärast saame lolluste eest kõik kätte maksta valimiskastide juures! Rahval ei ole haugi mälu.

Majandusministeerium peaks tegelema praegu niigi kiratseva majanduse ergutamise, mitte kägistamisega. Hingevaakuv turismisektor on  nii endisele Tallinna linnapeale kui ka sotsiaalministrile ületamatu kõrgus. Mõlema rumala jutu peale hakkavad kõrvad pilli lööma.

Reedel teatame reisikorraldajatele pressiteate vahendusel, et esmaspäevast ei lenda me Tallinnast Tuneesiasse, Kreetale, Küprosele või Kosi saarele. Nii need asjad  tsiviliseeritud riikides ei käi. Reisikorraldajad on  teinud ettemaksud lennufirmadele, hotellidele, vastuvõtvatele operaatoritele jne. Tegemist on suurte summadega. Kui aga reis jääb ära,  tuleb pahane kodanik ja nõuab oma raha tagasi. Esitame arved sel juhul majandusministeeriumile, selle juhile ja  tema erakonnale?

Kurvaks teeb, kui  isehakanud poliitilised viroloogid, kes on targemad kui arst-infektsionistid, ei tunnista oma vigu ega usalda spetsialiste. Vaadake www. flightradar.com abil taevasse ja veenduge, mis tegelikult Euroopa ja meie lähiriikide taevas toimub,  Eesti on tühi koht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee