Eesti uudised

Terviseameti uus juht: peame ühiselt pingutama, et tõkestada viiruse levikut (3)

Toimetas Triinu Laan, 23. september 2020 11:46
Foto: Erki Pärnaku
Terviseameti uueks peadirektoriks saab Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi senine direktor, doktor Üllar Lanno, kes asub ametisse alates 1. oktoobrist. Seni jätkab peadirektori ülesannete täitmist Mari-Anne Härma.

Üllar Lanno on omandanud üldarsti kraadi Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Helsingi Ülikooli keskhaiglas, Hollandi ravimiuuringute konsernis Stickares ning meditsiinitarvikute ettevõttes Instrumentarium OY. Alates 2006. aastast töötab Üllar Lanno Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi direktorina.

„Tervishoiu ja siseturvalisuse valdkond ning riik tervikuna on COVID-19 põhjustatud kriisiga seni hästi hakkama saanud. Kuna kogu maailmas ja Euroopas nakatumine tõuseb, siis peame ühiselt pingutama, et tõkestada viiruse levikut Eestis ja vähendada survet meie tervishoiusüsteemile,“ ütles  Üllar Lanno. „Seepärast pean väga oluliseks tihedat koostööd nii valitsuse kui ka kõigi tervishoiu ja siseturvalisuse valdkonna asutustega.“

„Lähikuudel on terviseameti peadirektori üheks suurimaks väljakutseks koroonaviiruse leviku tõkestamine,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Selleks tuleb jätkata terviseameti tugevdamist, koordineerida laiemalt tervisevaldkonna tegevusi ning teha head koostööd riigi ja kohalike omavalitsustega. Üllar Lanno pikaajaline juhtimiskogemus ja meditsiiniharidus annavad kindlustunde, et Eesti tervishoiusüsteem tuleb ka edaspidi kriitilistel hetkedel edukalt toime. Soovin uuele peadirektorile jõudu ja tarkust Eesti tervishoiusüsteemi korraldamisel ja arendamisel.“ 

Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon kuulutas avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikoha täitmiseks välja selle aasta juulis. Avaliku teenistuse tippjuhi teenistusaeg kestab viis aastat.

Terviseameti eelmine peadirektor Merike Jürilo lahkus vastuolude tõttu valitsusega omal soovil ametist 1. juulil. Pärast seda täitis peadirektori ülesandeid nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma.