Eesti uudised

Tallinna haiglas andis positiivse koroonatesti kümme töötajat ja neli patsienti 

Ohtuleht.ee, 22. september 2020 17:31
Ida-Tallinna keskhaiglaFoto: Asso Pikk
Ida-Tallinna Keskhaigla annab teada, et hetkeseisuga on positiivse Covid-proovi andnud neli ortopeediakeskuse patsienti, kes viidi eile Lääne-Tallinna Keskhaiglasse ning kümme ortopeediakeskuse töötajat, kes viibivad koduses isolatsioonis ja jälgivad oma tervist.

Seoses Ida-Tallinna Keskhaigla ortopeediakeskuse ühe töötaja haigestumisega Covid-19 infektsiooni, testis haigla ettevaatusabinõuna ortopeediakeskuses kõiki 31 patsienti ning täiendava abinõuna oleme alates tänasest alustanud ka haiglapersonali testimist COVID-19 viiruse suhtes. Nii ilmneski, et nakatunud on neli ortopeediakeskuse patsienti.

Samal teemal

Keskuses on plaaniline ja ambulatoorne ravi peatatud. Patsientidega, kes pidid sel nädalal tulema ortopeediakeskusesse ravile, võetakse ühendust. Erakorralise traumaga patsiendid, kes tulevad kiirabiga, suunatakse teistesse haiglatesse.

Tõkestamaks COVID-19 levikut ning kaitsmaks praegu haiglas viibivate patsientide ja haiglapersonali tervist, palub haigla mitte tulla plaanilisele vastuvõtule, uuringutele, operatsioonile või erakorralise meditsiini keskusesse viirushaigusele iseloomulikke tunnustega nagu köha, nohu ja palavik.

"Kui olete haigestunud ja ei saa tulla vastuvõtule, tühistage oma vastuvõtuaeg telefonil 666 1900 või patsiendiportaalis iPatsient. Võtke meiega uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220," vahendas haigla kommunikatsioonijuht.

Haiglasse sisenemisel tuleb läbida kontrollpunkt. Seal hinnatakse nakkusriski, palutakse desinfitseerida käed ning ette panna kaitsemaski, mida tuleb kanda kogu haiglaruumides viibimise aja. Ruumides liikumisel palub haigla hoida 2meetrist distantsi. 

Haiglaravil viibivate patsientide külastamine ei ole lubatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee