Poliitika

LAHUTUS TULEKUL? Abielu-rahvahääletus ajab võimuliidu tülli (8)

Marvel Riik, 22. september 2020 15:35
Juunis ütles peaminister Jüri Ratas, et abielu ei vaja põhiseaduslikku kaitset: „Minu isiklik seisukoht on, et abielu kontseptsiooni sõnastamine perekonnaseaduses on piisav.“ Sellest aga ei piisa EKRE juhile Martin Helmele.Foto: Kollaaž (Priit Simson / Ekspress Meedia, Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Joosep Martinson)
„Kas Te toetate ettepanekut täiendada Eesti Vabariigi põhiseadust lausega „Abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline püsiv liit?““ Sellise tekstiga paberi viskas EKRE esmaspäeval koalitsioonipartnerite nina alla. Isamaa ja Keskerakond aga klammerduvad argumentide külge, mis seavad hääletuse küsimärgi alla. Abieluhääletusest saaks ju poliitilist profiiti lõigata eelkõige EKRE.

Tegu on läbirääkimiste esimese vooruga, mistõttu võib arvata, et küsimuse sõnastus veel muutub. Lõpptulemus on aga tõenäoliselt üks: Keskerakond ja Isamaa leiavad kompromissi ja koalitsioonileping, kuhu on abielu-rahvahääletus kirja pandud, jääb rikkumata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.09.2020
Helme umbusaldamine kukkus läbi
21.09.2020
Politoloog Tõnis Saarts: EKREst oleks ülimalt rumal käest lasta abielu rahvaküsitluse kaart
17.09.2020
Kas abielu peab jääma mehe ja naise liiduks? Õiguskantsler: kui rahvahääletus ütleks „jah“, peavad poliitikud seda järgima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee