Krimi

Politsei sai elanike kaasabil kätte Pärnumaa arvatava püromaani 

Toimetas Marvel Riik, 21. september 2020 16:46
Süütaja otsis ohvreid varahommikuti. Pildil prügiauto kahjustused pühapäevasest süütamisest. Foto: Lääne prefektuur
Pärnumaa politseinikud pidasid pühapäeval kinni 35aastase mehe, keda kahtlustatakse möödunud nädalal maakonna prügiautode ja angaari süütamises. Kohtu otsusel võeti mees täna kaheks kuuks vahi alla, teatas Lääne prefektuur.

20. septembri varahommikul sai häirekeskus teate, et Seljametsa küla jäätmekäitlusjaamas põleb kaks prügiveoautot. Pärnu politseijaoskonna juhi Üllar Küti sõnul viitas sündmuskohalt kogutud info süütamisele, mistõttu alustati kriminaaluurimine, et täpsemad asjaolud välja selgitada. Veel samal hommikul peeti kinni 35aastane mees, keda kahtlustatakse süütamiste korraldamises.

„Oleme väga tänulikud tähelepanelikele kohalikele elanikele, kes põlengukoha lähedal teo võimalikku toimepanijat märkasid ning takistasid tema lahkumist kuni politseipatrulli saabumiseni,“ ütles Kütt.

Kahtlustuse järgi võib sama mees olla ka Seljametsa angaari süütamise taga, mis toimub 16. septembril.

Prokuratuuri hinnangul on seni kogutud tõenditega kuriteokahtlus põhjendatud ning uute kuritegude ärahoidmiseks on vajalik kahtlustatava vahistamine.

„Kahtluse järgi on mees väga lühikese aja jooksul põhjustanud kaks tulekahju. Tegu on varem kriminaalkorras karistatud mehega, kes kahtlustuse järgi on jätkanud kuritegudega katseajal. Seega on olemas oht, et vabaduses võib ta kuritegude toimepanemist jätkata,“ rääkis prokurör Teeli Mägi. „Selle välistamiseks taotles prokuratuur kohtus tema vahistamist eeluurimise ajaks. Kohus nõustus taotlusega ja vahistas kahtlustatava kaheks kuuks.“

Pühapäeval kell 5.41 teatati häirekeskusele, et Seljametsa küla jäätmekäitlusjaamas põleb kaks prügiveoautot. Jäätmejaama töötajad suutsid enne päästjate saabumist suuremad leegid kustutada, päästjad likvideerisid tulekahju lõplikult ning kontrollisid üle kõik autod ja territooriumi.

16. septembril kell 4.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Seljametsa külas, kus põles lahtise leegiga jäätmejaama angaar. Lisaks olid süttinud selle ümbruses ladustatud kokkupressitud jäätmed. Tulekahju kustutamine võttis aega ligi 12 tundi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee