Poliitika

Jaak Aaviksoo: hea meelega näeksin enne koalitsiooni Reformierakonnaga kui praegust (1)

Toimetas Marvel Riik, 18. september 2020 18:33
Jaak Aaviksoo.Foto: Erki Pärnaku
Endine Isamaa aseesimees ja mitmekordne minister Jaak Aaviksoo ütles usutluses ERRi uudisteportaalile, et praeguse koalitsiooni põhjus peitub Reformierakonnas, mis on paljudele valmistanud pettumust. „Halvasti on öeldud kõigile ja enesehinnang kippus taevasse tõusma,“ selgitas Aaviksoo oravate laastamistööd.

Siiski leidis endine Tallinna tehnikaülikooli rektor, et talle isiklikult meeldiks, et tema endine leivaisa erakond Isamaa teeks koostööd Reformierakonnaga kui et praeguste koalitsioonipartneritega.

„Mulle tundub, Reformierakonnas on poliitilist potentsiaali rohkem ja hea meelega näeksin enne liberaalset-konservatiivset koalitsiooni kui praegust. Aga, tänase seisuga tuleb tunnistada, et opositsioonis olles ei ole Reformierakond suutnud peale kritiseerimise ühtegi atraktiivset ideed genereerida, mille taha võiks liituda Eesti rahvas, mina nende hulgas,“ rääkis Aaviksoo.

Endine haridus- ja kaitseminister kuulus erakonda Isamaa aastatel 2006–2015. Aaviksoo lahkus poliitikast, kui temast sai Tallinna tehnikaülikooli rektor.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee