Krimi

Korruptsioonikahtlus: Tartu ülikooli kliinikumis eelistati ühte ettevõtet 

Toimetas Marvel Riik, 18. september 2020 17:57
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler rääkis, et kriminaalmenetluse läbiviimisel on olnud abi koostööst Tartu ülikooli kliinikumiga.Foto: Aldo Luud
Politsei ja piirivalve korruptsioonikuritegude büroo esitas möödunud nädalal Tartu ülikooli kliinikumi stomatoloogia kliiniku juhatajale Taavo Seedrele ja ülemõele Irina Sapatšukile kahtlustuse, mille järgi on nad rikkunud riigihangete nõudeid, teata lõuna ringkonnaprokuratuur pressiteates. Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Ken Kiudorf ütles, et alustatud kriminaalmenetluse käigus selgitatakse välja, kas stomatoloogia kliiniku juhataja ning selle ülemõde on rikkunud riigihanke nõudeid eesmärgiga anda eelis ühele konkreetsele ettevõttele. „Kahlustuste aluseks olev riigihange puudutab stomatoloogia kliiniku uute ruumide sisustamist. Samuti vajab väljaselgitamist, kas sellise võimaliku tegevuse eest on saadud vastuteeneid,“ ütles Kiudorf. Stomatoloogia kliiniku juhatajat kahtlustatakse ka selles, et ta on oma erahambaravikabinetis pakkunud viimased seitse aastat hambaraviteenuseid omamata selleks tegevusluba.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler rääkis, et kriminaalmenetluse läbiviimisel on olnud abi koostööst Tartu ülikooli kliinikumiga. „Ametikuritegude uurimisel on väga oluline, et ka tööandja oleks huvitatud tõe väljaselgitamisest. See annab võimaluse tulevikus ebameeldivaid juhtumeid ennetada ja luua ausam töökeskkond,“ sõnas Ombler.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee