Maailm

HIINA KOMPARTEI KÄEPIKENDUS? Trump plaanib TikToki järgmise kahe ööpäeva jooksul ära keelata 

Toimetas Greete Kõrvits, 18. september 2020 18:06
President Trump peab rakendusi Hiina Kommunistliku Partei salaabilisteks.Foto: Reuters/Scanpix
Hiljemalt pühapäevast ei saa ameeriklased enam alla laadida äppe TikTok ja WeChat. Seda juhul kui president Donald Trumpil ei õnnestu just hiinlastega mingit magusat diili teha.

Trumpi põhjendus on, et Hiina saab rakenduste kaudu ligi kasutajate privaatandmetele. Nii Hiina kui ka äppide tootjad eitavad seda. Mis puudutab TikToki, leiavad mõned kriitikud, et Trump üritab äpi peamiselt teismeealisi kasutajaid karistada selle eest, et nood teda ühe kampaaniaürituse eel kiusasid: noored ostsid ära suure posu pileteid, tekitades kampaaniameeskonnes elevust, ent sündmuse toimumise ajaks selgus, et presidenti on ninapidi veetud ja suur osa istekohti seisid tühjana. TikToki saavad ameeriklased kasutada veel kuni 12. novembrini, mil see lõplikult blokeeritakse.

Siiski pole kõik veel lõplik. 48tunnine ooteaeg on sätestatud juhuks, kui Ameerika ettevõte Oracle ja TikTokki omav ByteDance suudavad omavahel kokkuleppe saavutada. Ettevõtete partnerluse peab president veel heaks kiitma ja sel juhul jätkub TikToki kasutamine nagu ikka. Mõne arvates kumab siit läbi presidendi varasem karjäär ärimehena, teise arvates, nagu eelnevalt mainitud, lihtsalt puhas solvumine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee