Maailm

Lukašenka kuulutas, et sulgeb riigipiiri Leedu ja Poolaga (5)

Toimetas Aare Kartau, 18. september 2020 08:49
Aljaksandr Lukašenka Minski naisteühenduse foorumil kõnet pidamas.Foto: Reuters/Scanpix
Umbes kuus nädalat tagasi nimetas Aljaksandr Lukašenka end taas Valgevene presidendiks. Neljapäeval teatas ta, et seab väed kõrgemasse valmisolekusse ja sulgeb piirid kahe naaberriigiga, teatab Euronews.

Aljaksandr Lukašenka on korduvalt rõhutanud, et riigis möllava tohutu protestilaine taga on lääneriigid ja Euroopa Liit. Selle tõi ta ajendiks ka otsusele sulgeda piirid Poola ja Leeduga.

Samal teemal

„Me oleme sunnitud väed tänavatelt mineva viima ja armee kõrgendatud valmisolekusse panema. Samuti sulgeme riigipiirid Läänega, esmajärjekorras Leedu ja Poolaga.“ sõnas Lukašenka Minskis toimunud naisteühenduse foorumil. Ta lisas, et ka Ukraina piirile viiakse lisajõude.

„Ma ei taha, et meie riik oleks sõjas. Pealegi ei taha ma, et Valgevene koos Poola ja Leeduga muutuks sõjategevuse lavaks, kus meie küsimusi ei lahendada,“ toonitas Lukašenka ja palus naabritel „oma pöörased poliitikud peatada“. Lukašenka jättis mainimata naaberriik Läti, mis on sarnaselt Leedule ja Poolale NATO liige. 

Valgevene juht taunis pahaselt ka Euroopa Parlamendi otsust mitte tunnustada Valgevene valimisi. „Me korraldasime valimised lähtudes oma riigi põhiseadusest ja seadustest – me ei vaja kelleltki tunnustust,“ põrutas Lukašenka ja lisas, et keegi ei peaks Venemaal ega Valgevenes muretsema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee