Poliitika

Kuhu on jäänud EKRE lubatud Trumpi miljard? Mart Helme: vaatame õhutõrjesüsteemi sõbrahinna pealt (1)

Viljar Voog, 17. september 2020 16:40
VÄLK JA PAUK! Kui Mart Helme (vasakul) arvates võiksid vaenlased praegu vaevata korraldada Tallinnasse dessandi, siis Jüri Ratas ja Urmas Reinsalu kinnitavad, et Eesti on hästi kaitstud ka enne 50 miljonit eurot maksva meretõrjesüsteemi ostmist.Foto: Stanislav Moškov
Praegu võiks venelane maabuda dessandiga Tallinna linnahalli alla ja Eesti ei saaks sellele kuidagi vastu – seepärast tuleb laenumiljonitega tõsta kaitsevõimet ning see on puhtalt poliitikute otsus rõhutab siseminister Mart Helme. Peaminister Jüri Ratas aga rahustab: mingit dessanti ei tule, Eesti on kaitstud ja tagatipuks teevad kaitsevallas otsuseid ikkagi eksperdid.

Koroonakriisis on alanud EKRE poliitikute vägikaikavedu kaitseministeeriumi eelarvega. Rahandusminister Martin Helme tahtis tuleva aasta riigieelarves ühest küljest kaitsekulutustest 50 miljonit eurot maha kriipsutada, aga samas on ta valmis riigi võetud laenust kulutama 300 miljonit uute relvasüsteemide ostuks. Helmel olevat isegi juba pakkumised välja vaadatud: 50 miljonit läheks meretõrjesüsteemide alla, 250 miljonit kuluks keskmaa õhutõrje võimekuse tekitamiseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.08.2020
Juhtkiri | Kaitsekulud pole kivisse raiutud
13.08.2020
Jüri Luik: kaitsekulude tase tuleb säilitada
10.08.2020
ÕL VIDEO | VALITSUS SAGADIL: riigieelarves on kindel vaid see, et kindlat pole miskit