Poliitika

VIDEO | Valitsus hakkab laevandust toetama ja võttis paljudelt inimestelt Eesti kodakondsuse (1)

Johanna-Kadri Kuusk, 17. september 2020 12:02
Valitsuse pressikonverentsFoto: Stanislav Moškov
Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
 

Samal teemal

Ratas: jätkame eelarve arutamisega

Peaminister teatas, et valitsus sai ülevaate eneseisolatsioonist kinni pidamisest ja lähikontaktsete välja selgitamisest. „Millega meil on probleem, on see, et inimesed ütleks, kus nad on käinud ja kellega kokku puutunud. Seda on politseil ja terviseametil vaja teada, hoida viiruse levikut võimalikult hästi vaos ja välja selgitada lähikontaktsed,“ sõnas ta.

Ratase sõnul jätkab valitsus ka eelarve arutamisega. „Avalikkuses ja meedias on kerkinud sellega palju teemasid. Palun kõigil aru saada, et me saame anda konkreetseid vastuseid alles siis kui eelarve on koostatud. Minu arvates me liigume väga töises ja heas suunas,“ rääkis peaminster. Ta lisas, et valitsus töötab läbi kõiki kirju, mis paluvad palgatõusu. Sellise kirja on valitsusele saatnud näiteks õpetajad ja korrakaitsetöötajad. Nende palvete peale palub Ratas kõigil arvestada sellega, et tänavu on erasektor pidanud palkasid koomale tõmbama ja see on tugev signaal üleüldse palgaküsimuse arutamise eel.

Ratas võttis teemaks ka paari päeva pärast toimuva maailma koristuspäeva ja soovitas kõigil sellest osa võtta. „Teeme selle ilma puhtamaks. Mina ise kavatsen koristada Stroomi pargis.“

Helme: võtsime paljudelt inimestelt Eesti kodakondsuse

Siseminister märkis, et valitsus otsustas võtta Eesti kodakondsuse ära hulgalt inimestelt, kes olid sellega pettusega saanud. „Need olid inimesed, kes olid võltsitud keeletunnistustega selle saanud. See on pikaajaline protsess, millega peame tegelema. Anname nendele inimestele võimaluse keeletesti teha, aga paljud ei ole seda teinud. Kodakondsus ei ole iseenesest mõistetav õigus,“ rääkis minister, aga kinnitas, et kodakondsuse ära võtmine ei võrdu nende inimeste represseerimisega. Samas märkis ta, et kodakondsus on siiski privileeg. Helme täpsustas, et kodakondsuse kaotanud inimesi on teavitatud pettuse avastamisest ja neile on siiski antud teine võimalus see kodakondsus ausal teel saada.

Reinsalu: tahame Navalnõi mürgitamise uurimist

„Esmaspäeval koguneb Euroopa liidu välisministrite nõukogu. Meie vaade on see, et nõuda seal venitusteta sanktsioonide kehtestamist puudutavalt vägivalla rakendamist Valgevene ametiisikute suhtes. Me tahame, et selle osas tuleks viivitamatult otsused. Samuti soovib Eesti tõstatada Navalnõi mürgitamise küsimuse ja nõuab rahvusvahelist uurimist ja Venemaa koostööd. Loodetavasti Venemaa teeb seda ja kui mitte, siis peame kehtestama vastavad sanktsioonid,“ rääkis Reinsalu.

Aas: toetame laevaliiklust

Minister sõnas, et koroonaviiruse pärast toetatakse laevaliiklust, mis tegelevad rahvusvahelise veoga ja seda 3,7 miljoniga. Aas märkis, et Eesti pole ainuke riik, mis rahvusvahelisi vedusid teostavaid ettevõtteid toetab. „Seda on teinud Soome, Rootsi...antud toetus tuli alles praegu sellepärast, et see oli seotud riigiabi loaga, mis on kehtestatud Euroopa poolt. Me teeme seda, et ei lõpeks rahvusvaheline vedu ja see on kõikide riikide ühine eesmärk,“ seletas Aas. Ta täpsustas, et toetus on seotud tööjõu maksusoodustusega.

Jüri Ratas lisas, et kogu laevandussektor on kogu koroonaviiruse raames olnud Eesti jaoks oluline. „Oleme toetanud Tallinkit, see toetab kindalsti tööhõivet ja on Eesti majandusele oluline.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee