Maailm

Sügistorm Aila on jätnud Soomes elektrita üle 60 000 majapidamise 

Toimetas Aare Kartau, 17. september 2020 09:01
Soome päästetöötajatel oli tormiga langenud puude teedelt eemaldamisega tükk tegemist.Foto: EPA/Scanpix
Soomes möllav torm Aila, mis on jõudnud juba ka otsaga Eestisse, tekitab põhjanaabrite juures palju pahandust. Seal on mõõdetud tuuleiile kiirusega 35,3 m/s ja elekter puudub enam kui 60 000 majapidamisel, teatab Yle.

Hommikul on tormi kese Soome keskosas ja Põhja-Savo piirkonnas. Riigi lääneosas oodatakse tuule tugevnemist. Maksimaalseks tuulekiiruseks on mõõdetud juba 35,3 m/s.  Torm liigub pärastlõunal edasi mööda riigi lõuna- ja idapoolset osa.

Torm Aila on põhjustanud seni ulatuslikult elektrikatkestusi – eriti riigi läänerannikul. Praeguse seisuga on elektrita enam kui 60 000 majapidamist umbes 140 omavalitsuses. Suuremad voolukatkestused on tuvastatud Pohjonmaa regioonis.

Energiaettevõtted valmistusid eelnevalt suuremateks voolukatkestusteks ette – näiteks klienditeenindusega tegeleb rohkem inimesi kui tavaliselt. Ettevõte Vaasan Sähko kuulutas neljapäeva hommikul pressiteates, et elektri taastamine võtab päevi ja täielik võrgudiagnostika nädalaid. Hoogsalt teevad tööd ka kohalikud päästeteenistujad, kes eemaldavad teedele kukkunud puid.

Samal teemal

18.08.2020
TORMIBLOGI | Neljapäeval möllas külm tuul. Enamik majapidamisi on reedeks elektrivoolu tagasi saanud