Maailm

Tervenev Navalnõi tahab lähitulevikus kindlasti Venemaale naasta 

Toimetas Aare Kartau, 16. september 2020, 14:18
Navalnõi soovib esimesel võimalusel Venemaale naasta. President Putin temaga siiski kohtuda ei soovi.Foto: AP/Scanpix
Mürgitatud opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi pressiesindaja kinnitas, et kui mees terveks saab, naaseb ta Venemaale, vahendab BBC.

Aleksei Navalnõi toodi hiljuti koomast välja ja tema tervis on paranemas. Eile postitas ta esimest korda pärast mürgitamist endast foto sotsiaalmeediasse. Mõnevõrra ootamatult selgus, et peagi on venelasel plaan kodumaale naasta. 

Samal teemal

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõši sõnul pommitasid ajakirjanikud teda pärast dissidendi ärkamist küsimustega, kas Navalnõi kavatseb tõesti Venemaale tagasi minna. „Mind paneb imestama, miks keegi peaks teisiti mõtlema,“ teatas Jarmõš teisipäeval Twitteris. Ta kinnitas, et muid võimalusi ei kaalutudki ja Navalnõi naasmine on seega kindel.

Kohalikud võimud hoiavad Berliini Charité haiglas viibival Navalnõil silma peal. Haigla sissepääsu ees valvavad kaks relvastatud politseinikku ja päevad läbi seisab asutuse ees politseikaubik. Väidetavalt viibib Navalnõi palatis ja selle läheduses veel kaks politseinikku.

Juba kerkisid esile ka jutud, et opositsioonitegelane soovib tervenedes Vene presidendi Vladimir Putiniga kohtuda. Kreml välistas selle kiiresti. „Me ei näe sellise kohtumise vajadust, seega usun, et kokkusaamist ei toimu,“ sõnas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee