Poliitika

Reinsalu: mul ei ole ambitsiooni presidendiks kandideerida 

Ohtuleht.ee, 16. september 2020, 13:01
Foto: Tiit Tamme
Kuigi poliitilistes kuluaarides on viimasel ajal spekuleeritud võimaluse üle, et tuleval aastal toimuvatel presidendivalimistel on üks arvestatavamaid kandidaate välisminister Urmas Reinsalu, välistas Isamaa poliitik selle võimaluse.

"Mul ei ole ambitsioone, et presidendiametisse kandideerida," ütles Reinsalu ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast" Toomas Sildami küsimustele vastates. "Ma ei ole neid ambitsioone väljendanud ei varem, ega väljenda ka praegu siin saates."

Eesti president Kersti Kaljulaid, kelle ametiaeg lõpeb tuleval sügisel, on andnud loa, et tema kandidatuuri võib esitada 2021. suvel vabanevale  Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk niinimetatud maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale. Tema  võimaluste hindamiseks tehakse praegu tõsist taustatööd. 

OECD liikmesriikideks on Austraalia, Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Kanada, Kolumbia, Kreeka, Iirimaa, Iisrael, Island, Itaalia, Jaapan, Leedu, Luksemburg, Lõuna-Korea, Läti, Mehhiko, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi, Tšiili, Türgi, Ungari, USA, Uus-Meremaa ja Ühendkuningriik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee