Seisukoht

Seisukoht | Memmekese poeskäigud koroonaajal 

Greete Kõrvits, välisuudiste toimetaja, 15. september 2020, 19:56
Foto: Martin Ahven
Kolleeg jagas sotsiaalmeedias lugu eakast prouast, kelle poekotte ta aitas koju tarida. Ilus väike lugu, ent nukker vaatepilt, millest paljud meist ebamugavustundega mööda vaatavad. Ehkki südames hakkab ikka hale ja kahju.

Mõtled, et kas tõesti pole kõigil neil vaevaliselt liikuvatel vanainimestel lapsi või lapselapsi, kes ise toidu koju tooksid. Oma e-poe kontot kasutaksid, et vanainimene ei peaks iga natukese aja tagant paari asja ostmas käia. Nii saaks ju kohale tuua terve nädala jagu kraami, selmet värisevad haprad käed ja küüru kiskuv selg raskeid kompse tassima peaksid. Üldse, koroonaajal võiksid sagedased poeskäigud meil kõigil olemata olla.

Muidugi, iga inimese ja pere lugu pole sama. Ei saa ju ka päris nii võtta, et ahaa, memm koperdab üksi poe poole, järelikult on tal rongalapsed, keda lihtsalt ei huvita. Inimese, eriti vanema inimese harjumusi on raske muuta. Võib-olla on see mõne vanakese jaoks ainus viis ja ainus põhjus, miks jalga kodust välja tõsta ja ennast veidi liigutada.

Kui abi pakkuda, rehmab ehk käega ja turtsub, et mina ei taha mingeid võõraid mehi korterisse asju vedama. Abi tuleb pakkuda, aga seda ei saa alati peale sundida. Vahel on teises peres keerulised suhted ja ammused tülid, ei osata leppida. Siiski – muretsegem oma eakate lähisugulaste pärast. Olgu tülid või mitte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee