Maailm

VALURAHA! Politsei poolt tapetud parameediku pere saab miljoneid 

Toimetas Viljar Voog, 15. september 2020, 19:52
Breonna Taylorile loodud memorioaal Louisville'is.Foto: BRYAN WOOLSTON / Reuters / Scanpix
Breonna Taylori perekonda ootab Louisville’i linna poolt mitme miljoni dollari suurune valuraha. Lisaks lubasid linnaisad viia piirkonnas läbi politseireformi.

Taylorist sai George Floydi kõrval USAs kuid väldanud massirahutuste nägu. 26aastane parameedik tapeti oma kodus tänavu ööl vastu 13. märtsi, kui erarõivais politseinikud hoiatamata majja tungisid. Ametivõimud kahtlustasid, et Taylor võib olla seotud oma ekskallima veetud narkoäriga.

Naise uus kallim helistas politseisse, haaras sissetungijate vastu kaitseks oma seadusliku relva ja tulistas hoiatuslaske. Seepeale avasid tule politseinikud – nende enda väite kohaselt alles pärast seda, kui üks seadusesilm oli haavata saanud – ning 25 lasust kaheksa tabasid Taylorit, kes suri sündmuskohal.

Samal teemal

Naise kodu läbiotsimisel narkootikume ei leitud.

Esimese sammuna keelustas Louiville’i linnavalitsus ühehäälselt kohalikul politseil tulevikus hoiatamata majja tungida.

Nüüd on jõutud ka Taylori perekonna hingevalu kompenseerimiseni: summat kohalik meedia (veel) ei avalikusta, kuid jutt käib mitmest miljonist dollarist. Senine suurim valuraha, mille Louisville’i linn politsei eksimuste tõttu pidi välja käima, on 8,5 miljonit dollarit – selle teenis tunnistajapingis valetanud politseiniku tõttu üheksa aastat ekslikult vangis istunud Edwin Chandler.

Lisaks valurahale toob Taylori surm linnas kaasa ka mitmed politseireformid, mille täpsem sisu ootab taas selgitamist.

Breonna Taylori tapnud politseinike vastutusele võtmine on samuti praegu Louisville'is vaagimisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee