Eesti uudised

Ameeriklaste Black Hawkid lennutasid Eesti luurajaid 

Toimetas Viljar Voog, 15. september 2020 18:14
Kaitseväe luurekompanii nooremallohvitseride baaskursuslaste ja Ameerika Ühendriikide lahinglendude brigaadi koostööharjutus.Foto: Kaitsevägi
Teisipäeval lõppes kaks päeva kestnud Eesti kaitseväe luurekompanii nooremallohvitseride baaskursuslaste ja Ameerika Ühendriikide lahinglendude brigaadi vaheline koostööharjutus, mille käigus harjutati taktikalisi lahingtegevusi.

„Helikopter ei ole küll põhiline luureobjektile liikumise vahend, kuid sõdurite jaoks on selline koostööharjutus kindlasti unustamatu ja motiveeriv kogemus,“ ütles harjutuse korraldaja luurekompanii ülem kapten Priit Värno lisades, et samuti on säärane koostööharjutus kasulik USA üksustele endile kui ka erinevatele Eesti toetusüksustele, kes organiseerisid kopterite logistilise toetuse Ämari baasist Tapale.

14. ja 15. septembril toimunud harjutus algas kopterite UH-60 Black Hawk tutvustuse ja ohutustehnikaga, millele järgnes sõdurite helikopterile paigutamise harjutus, kus pandi rõhku meeskonnatööle. Sellele järgnes lennuharjutus, mille käigus tutvustasid USA piloodid luurekompanii sõduritele kopterite võimekusi ja taktikalisi võimeid.

UH-60 Black Hawk kopterid kuuluvad Ameerika Ühendriikide maaväe 101. lahinglendude brigaadi (Combat Aviation Brigade) ning igapäevaselt baseeruvad need Lätis Lielvarde baasis. Eestis viibivad kopterid meeskondadega kuni 18. septembrini.

Samal teemal

13.08.2020
Jüri Luik: kaitsekulude tase tuleb säilitada
13.08.2020
VIDEO | NATO suurimal rahvusvahelisel õppusel lasti esmakordselt ülimoodsast „katjušast“
04.08.2020
EI TOHI DEMOKRAATIAT LUBADA: Valgevene on Putinile sõjaliselt asendamatu
01.08.2020
Kindralmajor Herem: Suwalki koridori okupeerimine tähendaks kolmandat maailmasõda