Maailm

Läti vähendas välismaalt naasmise isolatsiooninõuet kümnele päevale 

Toimetas Aare Kartau, 15. september 2020 15:48
Valitsus otsustas, et riiki naasnud inimestele piisab kümnepäevasest isolatsioonist.Foto: Aldo Luud
Läti valitsus otsustas teisipäeval toetada tervishoiuministeeriumi ettepanekut vähendada välisriikidest saabunud inimestele kehtestatud eneseisolatsiooni nõuet 14 päevalt 10-le, teatab Leta.

Täna toimunud valitsusistungil teatas riigi tervishoiuminister Ilze Viņķele, et kui inimene lahkub Lätist, peab ta naastes viibima kümme päeva eneseisolatsioonis. 14päevane isolatsiooninõue jääb kehtima neile kodanikele, kes on puutunud kokku Covid-19 põdeva inimesega. Samuti jätkub 14päevane nõue neile, kes töötavad tervishoiu-, hoolekande- ja haridusasutustes ehk siis näiteks arstidele, hooldajatele ja õpetajatele, kes puutuvad otseselt teiste inimestega kokku.

Läti haiguste ennetus- ja kontrollikeskuse osakonnajuht Juri Perevoščikovs teavitas valitsust, et uuringute kohaselt ei ole kümnepäevane eneseisolatsioon märgatavalt kahjulikum kui neli päeva kauem kestev isoleeritus.

Lõunanaabrite valitsus toetas ka tervishoiuministeeriumi esitatud seadusemuudatusi, mis sätestab korra, kuidas käituvad haridusasutused nakkusjuhtumite korral.

Samal teemal

11.09.2020
Läti hakkab laupäevast piiriületust piirama
09.09.2020
Maris Jesse: töötame selle kallal, et Balti mull ei lõhkeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee