Maailm

Saksamaa soovib pakkuda peavarju 1500 migrandile, kes kaotasid Kreeka põgenikelaagri põlengus elupaiga 

Toimetas Aare Kartau, 15. september 2020 15:08
Leekides hävinud Moria põgenikelaagri endised elanikud.Foto: Imago/Scanpix
Saksa valitsuse allikad teatasid teisipäeval, et riik soovib vastu võtta umbes 1500 migranti, kelle elukoht hävis eelmisel nädalal Moria põgenikelaagris toimunud tulekahjus. Selle käiguga tahab Saksamaa näidata solidaarsust Euroopa Liidu kaasliikmesriigi Kreeka suhtes.

Enam kui 12 000 inimest – kellest enamus olid varjupaigataotlejad Afganistanist, Süüriast ja Aafrika riikidest – jäid eelmisel nädalal pärast Lesbose saarel asuva Moria põgenikelaagri mahapõlemist peavarjuta. Saksa valitsuse allikad ütlesid Reutersile, et Saksamaa on valmis majutama migrante, kelle varjupaigataotlused on vastu võetud ja kes viibisid Lesboses. 

Samal teemal

Saksa siseministeeriumi esindaja sõnul tehti tõesti selline ettepanek ja täpsemalt arutatakse seda teisipäeva jooksul. Kokku toodaks Kreekast Saksamaale väidetavalt umbes 1500 migranti. Ettepaneku taga oli teatavasti Angela Merkel ja tema konservatiivne partei, mis on viimaste küsitluste kohaselt toetust kogunud – ja seda paremäärmusliku AfD arvelt. Merkeli toetusnumbreid kergitab ilmselt koroonakriisi kindlakäeline ohjeldamine. Küsitlused näitavad ka seda, et enamus sakslasi pooldab migrantide vastuvõtmist ja Kreeka olukorra leevendamist.

Kreekat on juba kaua koormanud mereteed pidi saabuvad migrandid. Riigi saartel on neid umbes 30 000. Rändeküsimus on Euroopa Liidus jätkuvalt lõhestavaks probleemiks, kuna liikmesriigid pole suutnud välja töötada ühist varjupaigapoliitikat. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee