Maailm

TERVENEMISE MÄRGID: mürgitamise ohver Navalnõi suudab iseseisvalt hingata 

Toimetas Greete Kõrvits, 15. september 2020 13:39
Aleksei Navalnõi ja tema lähedased Berliini haiglas.Foto: Reuters/@Navalny/Scanpix
Vene opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi postitas endast esimest korda pärast mürgitamist Instagrami foto, mille all kirjutab, et suutis terve eilse päeva ilma hingamisaparaadi abita hingata.

Juba esmaspäeva õhtul käisid välismeediast läbi jutud, et Berliini Charité haiglas ravil viibinud mürgitamise ohver suudab juba kõndida ja rääkida. Varem kinnitasid arstid, et Navalnõi saab ümbritsevate jutust hästi aru. Pikki jalutuskäike Navalnõi haiglatöötajate sõnul siiski veel ette võtta ei suuda. Samuti ei saa nad veel kinnitada, kas mürk tema tervist mingil viisil pöördumatult kahjustada ei võinud.

Samal teemal

20. augustil mürgitati tuntud poliitikategelane Tomskis arvatavasti tee sisse pandud Novitšok-tüüpi närvimürgiga. Arstid viisid patsiendi kunstlikku koomasse ning nõustusid vastumeelselt tema toimetamisega Berliini. Vene meedikute versioon Navalnõi seisundist oli, et teda tabas terviserike. Nii Saksa, Rootsi kui Prantsuse laborid aga kinnitavad, et mees sattus närvimürgi ohvriks.

Kreml väidab, et uurib juhtumit iseseisvalt ja ei lase ennast teistel riikidel survestada. EuroNews kirjutab, et Venemaa nõudis oma korrakaitsjatele ligipääsu Navalnõile, et nood saaksid teda küsitleda, lisaks ka kõiki tõendeid närvimürgi kasutamise kohta. Selle peale vastasid sakslased, et kõik asjakohased materjalid on edastatud Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonile ning osutasid, et juhtumisi on Venemaa ka ise selle liige.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee