Eesti uudised

Lasteaedadele mõeldud seksuaalkasvatuse õppematerjali ümber valitseb segadus 

Aare Kartau, 15. september 2020 14:06
Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia/Scanpix
EKRE liikme Evelin Poolametsa väitel mainis haridus- ja teadusminister Mailis Reps talle hiljuti, et Tervise Arengu Instituudi avaldatud seksuaalkasvatuse õpperaamatus kirjeldatud harjutusi on lasteaias keelatud läbi viia. Selgub, et ministeerium materjali kasutamist siiski koolieelsetes asutustes ei keela. 2018. aastal Eestis avaldatud raamatu suhtes on asjalood segased – Õhtulehe mitmekordsele küsimusele ei andnud ministeerium ega ka Reps täpset vastust.

Tervise Arengu Instituut (TAI) avaldas 2018. aastal eestikeelsena palju poleemikat tekitanud õppematerjali „Koolieelses eas laste seksuaalkasvatus: keha, tunded ja turvalisus“. Kõnealuse raamatu koha pealt võttis hiljuti sõna EKRE naisühenduse juhatuse liige Evelin Poolamets. Ta teatas eelmisel nädalal Õhtulehes avaldatud kommentaaris, et haridus- ja teadusminister kinnitas talle augusti lõpus toimunud Eesti Naisteühenduse Ümarlaua (ENÜ) suvekoolis, et õppematerjali „sisendi andsid teadlased ja selliseid harjutusi nagu raamatus kirjeldatud, on lasteaias keelatud läbi viia“. Samuti oli minister toonitanud, et lasteaedade õppejuhid peavad väga rangelt kontrollima, keda lubada lasteaedadesse esinema ja keda mitte. Kas  raamat ongi siis lasteaedades keelatud – nagu Reps Poolametsale vihjas – ja seetõttu õppematerjalina võrdlemisi kasutu? Õhtuleht pöördus selgituste saamiseks haridus- ja teadusministeeriumi poole.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.09.2020
Evelin Poolamets | Riiklik seksuaalkasvatus võtab turvatunde
03.08.2020
Minister Reps Kert Kingole: peremudeleid lasteaias ei õpetata, vaid aktsepteeritakse, kui lapsel on kaks isa või kaks ema
29.07.2020
Minister Solman Kert Kingole: kui õpetaja harib lasteaialapsi seksuaalteemadel, peaks ta enne vanematelt luba küsima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee