Eesti uudised

President Kaljulaid alustab tööd Pärnumaal ja nii järgmised kaks nädalat (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 15. september 2020 07:24
Kersti KaljulaidFoto: Erki Pärnaku
President Kersti Kaljulaid töötab tänasest pea kaks nädalat Pärnumaal, jätkates nii kahe aasta eest alguse saanud tava töötada sügisel püsivalt väljaspool Tallinna.

Pärnu linn on riigipea ametlikuks töökohaks 15.–25. septembrini, mille käigus on plaanis külastada kõiki Pärnumaa omavalitsusi, seal toimetavaid ettevõtteid ja kogukondade eestvedajaid. Täna kell 11.00 on kõik kohalikud oodatud Pärnu tervitamistseremooniale Iseseisvuse väljakul ja kell 18.30 algavale rattatuurile Jaansoni rajal, ent plaanis on veel ka Pernova loodusmaja ja Pärnu Raja lasteaia külastus ning Pärnu linnavolikoguga kohtumine. Esimese nädala sisse mahuvad veel Lääneranna valla ja Saarde valla külastus ning retk Soomaale.

Samal teemal

Pikemalt ühes piirkonnas töötamine annab võimaluse tunnustada ja esile tõsta selle regiooni tublisid inimesi ja ettevõtteid, lisaks kolib nendeks nädalateks Kadriorust Pärnusse hulk riigipea igapäevaseid tööülesandeid ja kohtumisi ning Pärnus saab näha ka mõnd pidulikumat sündmust. Nii on linnarahval võimalik näiteks 22. septembril saada osa Kuninga tänava Põhikooli ees toimuvast volikirjade tseremooniast.

Riigipea peatub sel perioodil Pärnus Rannahotellis. Sarnaselt varasematele aastatele töötavad sel ajal Pärnus ka need presidendi kantselei töötajad, kes on seal toimuvate sündmuste ja kohtumistega vahetult seotud. Kümne päeva jooksul kohtub riigipea kohaliku elu edendajatega, külastab ettevõtteid ja omavalitsusi, koole ja kodanikuühendusi ning riigiasutusi.

Samal teemal

14.08.2020
President Kersti Kaljulaid riigikogule: äratuskell, austatud riigikogu, on juba kõlanud
14.08.2020
GALERII | RIIGIKOGU KONARLIK AVALÖÖK: EKRE saadikud läksid presidendi kõne ajal koeraga jalutama ja arvutit laadima
11.08.2020
FOTO | Hapud näod: presidendi arusaamad ei ühti rahandusministriga
05.08.2020
FOTO | Moodne! President Kaljulaid kandis Rally Estonia avapäeval silmapaistvat pusa