Krimi

Korteriomaniku tükeldanud üürniku 18aastane vangistus jõustus lõplikult  

Siim Randla, 15. september 2020 05:31
Nikolai Kuznetsov kohtus.Foto: Martin Ahven
Tallinnas korteriomaniku tapmises ja tükeldamises süüdi mõistetud Nikolai Kuznetsovi 18aastane vangistus jõustus lõplikult, kuna riigikohus ei võtnud tema kaitsja kassatsioonkaebust arutusele.

Mullu 6. juuli õhtul tuli 45aastane Irina Lasnamäel Pae tänaval asuvasse korterisse, et küsida Nikolailt 200 euro suurust üüriraha. Tavaliselt viis mees raha ise ära ja maksetega polnud probleeme. Toona aga puhkes tüli, mille käigus Nikolai lõi Irinat haamriga vähemalt seitse korda pähe. Naine suri sündmuskohal. Nikolai tükeldas laiba ja viis surnukeha tükke Pae järve esialgu ämbris ja spordikotis. Hiljem läks ta poodi ja ostis selleks prügikotte. Irina jalad ja pea leidsid Pae järvel kalastanud Ukraina ehitajad. Käsi leiti Pae järvest poolteise kilomeetri kauguselt eramaja terrassilt, kuhu metsloom oli selle vedanud. Harju maakohus mõistis talle  karistuseks 18 aasta pikkuse vangistuse.

Nikolai Kuznetsov kahetses kohtus, et üürikorteri perenaise haamriga tappis, tema surnukeha tükkideks lõikas ning selle Lasnamäel Pae järve uputas. Kohus arvestas Nikolai kahetsust kergendava asjaoluna ja ta pääses seetõttu prokuröri soovitud maksimaalsest karistusest ehk 20 aastasest vangistusest. Otsust ei muutnud ka Tallinna ringkonnakohus. Nikolai kaitsja esitas kassatsioonkaebuse riigikohtusse, kes septembris seda arutada ei võtnud.

Samal teemal

26.06.2020
Ringkonnakohus jättis korteriomaniku tükeldanud üürniku otsuse muutmata
10.02.2020
SÜÜDISTUS: üürnik tappis korteriomaniku ja tükeldas ta surnukeha 200 euro pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee