Sisuturundus

Kristel Kruustük: kui arvuti ei ole piisavalt kiire, siis mina seda ei kasuta  

Huawei, 21. september 2020, 09:00
Rahvusvahelise IT-ettevõtte Testlio asutaja ja juht Kristel Kruustük on kiire elutempo juures pidanud leidma enda jaoks kõige paremad seadmed, millega oma igapäevaelu lihtsustada – olgu selleks siis telefon, nutikell või sülearvuti. Järgnevalt räägib Kristel, millised on tema ootused ideaalsele sülearvutile ja jagab oma kogemusst uue Huawei MateBook Pro’ga.

Kristeli sõnul on tema elus väga oluline roll tehnoloogial. „Minu täiesti asendamatu kaaslane on täna Huawei Watch GT 2, muidugi telefon ja arvuti ka! Tehnoloogia ümbritseb mind küll vist nüüd igal sammul, arvestades, et mu kell käib minuga alati kaasas,“ ütleb Kristel.

Kristel püüab end igapäevaselt kursis hoida uute innovaatiliste toodete ja teenustega. „Naljakas mõelda, et ma väiksena ei osanud isegi unistada, et minust võiks ühel päeval tehnoloogiaga lähedalt seotud inimene saada. Nimelt keskkooli lõpus ma ei teadnud, mida oma eluga peale hakata. Õnneks sattusin õe kutsel Londonis kokku tema sõprade ja tuttavatega, kes kõik ütlesid, et kui sa ei tea, mida teha tahad, siis mine õpi infotehnoloogiat, sest see on meie olevik ja tulevik. Ja nii ongi. 12 aastat hiljem – midagi pole muutunud,“ meenutab Kristel.

Sülearvutit kasutab Kristel enim tööülesannete täitmiseks. „Kiireloomulised asjad saan telefoniga tehtud, aga kui on vaja korralikult ajusid ragistada ja mõttetööd teha, siis kasutan alati arvutit. Suur ekraan ja mugav trükkimine avab maailma minu jaoks kuidagi teistmoodi. Loomulikult teen ka enamus konverentskõnesid ja presentatsioone arvutis,“ märgib Kristel.

Huawei Eesti koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul on sülearvutite ekraanid teinud viimastel aastatel läbi märgatava arengu. „Näiteks uue MateBook X Pro 13,9 tolline 3K FullView ekraan on loodud nii, et värvid oleks äärmiselt detailsed ja realistlikud, aga displei ehitust silmas pidades on maksimeeritud ka ekraani ja korpuse suhe,“ ütleb Mishina.

Üheks olulisemaks aspektiks sülearvuti funktsionaalsuses peab Kristel kiirust. „Kui pole kiirust, pole minust kasutajat. Hangumine, kokku jooksmine ja üleüldine aeglus on väga närvesööv. Tööl on ju alati nii palju teha ja mida vähem segavaid faktoreid, seda kiiremini saad asjadega edasi liikuda,“ leiab Kristel.

Üheks suureks plussiks uue MateBooki puhul peab Kristel kiiret ühilduvust telefoniga. „Kui on vaja faile, dokumente või pilte tõsta ühest kohast teise, aga internetti pole, siis see omadus on mega kasulik,“ lisab Kristel. Kuna suure osa päevast on Kristel liikvel, siis loeb tema jaoks ka hästi vastupidav aku. „Pole just kõige toredam kogemus otsida kuskil lennujaamades või kohvikutes pidevalt laadimiskohta,“ tõdeb ta.

Huawei koolitusjuhi sõnul on uue sülearvuti aku tõesti revolutsiooniline. „Pole midagi tüütumat kui laadimist vajav aku keset tihedat tööpäeva. MateBook X Pro’l on suure mahutavusega 56Wh aku, mis peab vastu terve päeva pidevat kasutamist ja ka laadimise protsess on muudetud ülikiireks. Lisaks kasutab seade ka nutikat Huawei Share süsteemi. Vaid ainsa puudutusega saab nutitelefoni ja sülearvuti muuta üheks superseadmeks ja seda isegi ilma internetiühenduseta. Sülearvutis saab kuvada telefoni ekraani – see võimaldab sama klaviatuuri ja hiire kaudu kolleegidega sõnumite vahetamise ajal faile ühest seadmest teise lohistada ja sülearvutis neid redigeerida,“ ütles Mishina.

Kristeli sõnul on talle jäänud seadme kasutamisest väga positiivne mulje seadme. „Kui augusti alguses toote esitlusel käisin, siis ma ei osanud mitte midagi oodata. Olen tõesti nii positiivselt üllatunud, sest selle minimalistlik disain oli nii ilusa ajatu hõnguga ning sellel leidus mitu wow-efekti, nagu klaviatuuri peidetud kaamera ja ülimalt terav ning pilkupüüdev puutetundlik ekraan,“ märgib Kristel.

„Mulle väga meeldib, et ekraanipinda kasutatakse maksimumini ära, sest usun, et pole mõtet ruumi raisata. Lisaks olen meeldivalt üllatanud ka selle osas, kui hea on seadme audiosüsteem. Ja tõesti ei saa taas mainimata jätta selle ilusat minimalistlikku disaini! Ma olin tõesti Huawei üritusel, kus esmakordselt seda seadet nägin, nii positiivselt üllatunud, sest sülearvutite turul toimuvale polnud silm ammu pidama jäänud,“ sõnab Kristel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee