Maailm

Saksa valitsus: Rootsi ja Prantsusmaa laborid kinnitasid Navalnõi mürgitamist Novitšokiga 

Toimetas Aare Kartau, 14. september 2020, 14:16
Aleksei Navalnõi mürgitamist Novitšoki mürgiga kinnitasid Saksamaa kõrval nüüd ka Rootsi ja Prantsuse teadlased.Foto: EPA/Scanpix
Saksamaa valitsus teatas esmaspäeval, et Rootsi ja Prantsusmaa laborites sai kinnitust Kremli kriitiku Aleksei Navalnõi mürgitamine Novitšoki rühma kuuluva närvimürgiga, kirjutab Reuters

Saksa valitsuse pressiesindaja Stegffen Seibert ütles, et hiljuti koomast ärganud Vene opositsioonipoliitikult võetud proovid saadeti ka Haagis asuvale Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonile (OPCW). „OPCW uuringutest sõltumatult on nüüd kolm laborit tuvastanud iseseisvalt, et Navalnõi mürgistuse põhjustas militaarne närvimürk,“ sõnas Seibert ja lisas, et see on keemiarelvade konventsiooni tõsine rikkumine.

Seiberti sõnul asub Saksamaa koos Euroopa partneritega edasisi samme arutama. Samuti mainis ta, et Saksa valitsus pöördub küsimuses taas Venemaa poole. „Me uuendame oma üleskutset, et Venemaal avaneks võimalus neid sündmusi selgitada,“ ütles Saksa valitsuse pressiesindaja. Venemaa võimud on seni toonitanud, et pole näinud Berliinis ravitava Navalnõi mürgitamise kohta tõendeid.

Berliini Charite haigla sõjaväearstid olid septembri alguses esimesed, kes teatasid, et Navalnõi mürgitati Novitšoki perekonda kuuluva närvimürgiga. 

Samal teemal

11. september 2020, 12:19
KAHTLANE KÄIK? Venemaa soovib saata oma eksperdid Saksamaale Navalnõi juhtumit uurima
11. september 2020, 08:59
Die Zeit: Navalnõi mürgitati uut tüüpi Novitšokiga
10. september 2020, 12:43
USA välisminister Pompeo: väga võimalik, et Navalnõi mürgitamise taga on Venemaa
7. september 2020, 16:48
Berliini haigla: Navalnõi toodi koomast välja ja ta seisund on paranemas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee