Video: Tatjana Iljina
Eesti uudised
15. september 2020 18:05

ÕL VIDEO | RÄPPIVA ÕPETAJAGA JUBA IGAV EI HAKKA! Ajalootund algas sööklajärjekorra räpiga

"Ei ole oluline kõike pähe õppida väga tõsiselt ja mehaaniliselt. Pigem seostada seda, mida me õpime," paneb südamele õpetaja Reesi Kuslap, kes alustas 12. klassi ajalootundi sööklajärjekorra räpiga. 

Viimsi Gümnaasiumis annab 12. klassidele ajaloo ja ühiskonnaõpetuse tunde  Reesi Kuslap, kes nimetab ennast nii: räppiv õpetaja Reesi. "Räppimine on pigem hobi. Ajalugu ja ühiskonnaõpetust õpime küll aktiivmeetoditega, aga mitte päris räppides," lisab Reesi.  

Ta on välja töötanud uusi aktiivõppe meetodeid, mida jagab lahkelt ka kolleegidega. Kasvõi küsimuste vahetamise mäng, mille puhul iga õpilane saab paberil ühe küsimuse, näiteks et mis aastal algas Esimene maailmasõda. Paarilised esitavad siis vastamisi küsimusi. 

"Ma mõtlen alati, et õppijana ma ei tahaks lihtsalt istuda ja kuulata. Tahan olla tegevuses. See ei tähenda, et ma kogu aeg käin ringi ja mängin. Aga meetodid võiksid olla vahelduvad. Kui õpilased ütlevad, et neile see sobib ja meeldib, siis ma kuulan nende arvamust," tõdeb Reesi.

Reesi meelest ei peaks panema õpilastele peale meeletut survet ja tempot ning koduseid töid võiks anda vähem. "Ajaloos ja ühiskonnaõpetuses saame tunnis kõik asjad ilusti ära tehtud," kinnitab ta. "Me õpime kodus kontrolltöödeks, aga võimalikult palju teeme tunnis läbi aktiivsete meetoditega. Siis ei pea kodus nii palju kordama."