Foto: TUT.BY
Toimetas Reti Jõerand 13. september 2020 17:14
Valgevene siseministeeriumi väitel peeti 13. septembril kella 15.00 seisuga Valgevene pealinnas Minskis kinni enam kui 500 inimest, kes kogunesid meeleavaldusele.

Väidetavalt hoidsid meeleavaldajad käes lippe ja muid sümboleid, mis olid solvavad või ebasobivad. Ministeerium täpsustab, et liikluspolitsei võtab kasutusele meetmed liikluse piiramiseks ja ümbersõitude korraldamiseks, kuna meeleavaldajad on Minski erinevates piirkondades sõiduteed blokeerinud.

„Politseiametnikud on keskendunud avaliku korra hoidmisele ja õigusrikkumiste mahasurumisele,“ ütles siseministeerium. „Meie riigi kodanikke ja kõiki teisi on hoiatatud, et  loata säärastel massiüritustel osalemise või nende korraldamise eest kaasneb kriminaalvastutus.“

Vaatamata metroode sulgemisele ja politsei varitsustele kõigil suurematel kesklinna viivatel teedel, on siiski meeleavaldusel palju osalejaid. Võimud andsid toimuvast hoopis tagasihoidlikuma pildi. Tegelikult oli meeleavaldajaid Minskis 100 000 kandis, lisaks üritused teistes linnades. Ka neis toimusid vahistamised. Ka Twitteris jagatakse hulganisti videoid, millised protestid tegelikult välja näevad.