Eesti uudised

HUNDIKUTSIKATE MURDMISKOOL: skalpellteravad kihvad röövisid lammaste elu, talled määgisid emade korjuste juures 

Marvel Riik, 14. september 2020 19:14
OSAV SPETSIALIST: Ants Reitsaku sõnul pole hundid aastaid tema Tartumaa Sinikülas elavaid lambaid torkinud. Värske rünnak pakkus erinevaid emotsioone. See ehmatas ja tekitas vastikust, aga samas avaldas muljet. „Täiesti spetsialistid,“ ütleb Reitsak. Foto: Kollaaž (keskkonnaagentuur, Ants Reitsak)
„Kui sul on 100 lammast ja igal aastal kolm läheb huntidele, siis see oleks täiesti normaalne kadu. Aga kui nad hakkavad niimoodi lõhkuma, siis see ei ole enam naljakas,“ ütleb Ants Reitsak, kes kaotas üheöise hundirünnaku tõttu ligi 30 lammast. Teisedki lambakasvatajad tunnetavad valusalt, et käes on aeg, kui hundid õpetavad kutsikaid saaki murdma.

Praegusel ajal saabub iga päev vähemalt paar teadet huntide kohta: jälle on kellegi lambakarjas murdmas käidud. 25. augustil jõudis teatepulk üle mitme aasta Tartumaale Sinikülla, kus hundid murdsid pererahva uneajal 20 lammast ja vigastasid veel paljusid. Hommikul, kui roim avastati, tuli hädatapuga lõpetada veel nelja raskelt vigastatud ute piinad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.02.2020
VIDEOD | Ulukispetsialistid hoiatavad: koduõuele tuleb murdma lühikese lapsepõlvega hunt, kes ei suuda metslooma tabada
28.01.2020
ÕL VIDEO | VERINE KURBMÄNG KODUÕUEL! „Emme, mis loom see on?“ ehk Kuidas lumetu talv lasi huntidel vabalt võimutseda
02.01.2020
Metsik Lääs Läänemaal: hirmuvalitseja hunt murrab koduloomi kuis tahab