Eesti uudised

VIDEO | NATO suurimal rahvusvahelisel õppusel lasti esmakordselt ülimoodsast „katjušast“ 

Toimetas Keit Paju, 13. september 2020 09:23
Foto: kuvatõmmis videost
Eelmisel nädalal toimus Eestis NATO selle aasta üks suurimaid rahvusvahelisi õppusi, kus osales paarsada kaitseväelast Ameerikast, Suurbritanniast, Taanist, Montenegrost, Hispaaniast ja Tšehhist. Muuhulgas harjutati moodsa raketisüsteemi kasutamist, millest saab 40 sekundi jooksul lasta 12 raketti ja 10 sekundi jooksul kaks ballistilist raketti. 

Eesti kaitseväe juhataja Martin Heremi sõnul suudab Ameerikast kohale toodud raketisüsteem lasta 80-250 kilomeetri kaugusele ning selle tugevuseks on kaugus ja täpsus. Heremi sõnul võiks ka Baltimaades taoline raketisüsteem olemas olla. “Kolme või enama peale suudaks me sellist asja hankida ja ülal pidada küll, kindlasti oleks meil seda ka vaja,” tõdes Herem.

Eelmisel nädalal tuvastati ühel õppusele tulnud ameerika sõduril koroonaviirus. Heremi sõnul ei ole see kaitseväe toimimist väga mõjutanud ning kinni hoitakse tavalistest reeglitest, ehk distantsihoidmisest ja maskikandmisest. Heremi sõnul suurt ohtu üks nakatanu ei kujuta. “Meditsiini hinnangul see, mis me teeme, ei ole ohtlik. Seda enam, et enamus selle üksuse inimestest on meist väga kaugel, kümnetes või sadades meetrites. Ma arvan, et see meile praegu otsest ohtu ei kujuta,” ütles ta.