Maailm

Venemaal toimuvad kohalikud valimised panevad proovile Kremli partei võimu 

Toimetas Valeria Filippova, 13. september 2020 09:44
Sergei Boiko kampaania plakatidFoto: AFP/Scanpix
Valijad üle Venemaa annavad oma hääle kümnetel kohalikel valimistel, mis on Kremli-meelse valitseva erakonna Ühtse Venemaa jaoks suur proovikivi. 

Ligi 160 000 kandidaati kandideerib kohalike parlamentide kohtadele. Paljudes piirkondades valitakse ka kubernerid, kirjutab BBC. 

Valimised toimuvad kõigest nädalaid pärast opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi arvatavat mürgitamist Novitšokiga.

Tema meeskond väidab, et mürgitamine viidi läbi president Vladimir Putini korraldusel - Kreml eitab igasugust seotust

20. augustil Venemaal haigestunud Navalnõi ravitakse nüüd Saksamaal. Eelmisel nädalal ütlesid Berliini Charité haigla arstid, et Navalnõi on esile kutsutud koomast väljas ning tema seisund paraneb. 

Navalnõi on toetanud Ühtse Venemaa peamisi opponente ning tema meeskond on kutsunud venelasi üles taktikaliselt hääletama, et suunata tuge kandidaatidele, kes suudavad kõige tõenäolisemalt võimuparteid võita. Tema tiim usub, et see kampaania võib-olla Navalnõi mürgitamise põhjuseks. 

Ühine Venemaa on muutunud üha ebapopulaarsemaks, seda seostatakse vastuolulise pensionireformi, sissetulekute languse ja korruptsiooniga.

Venemaa valimiskomisjon lubas koroonaviiruse puhangu tõttu 11.-12. septembril ennetähtaegselt hääletada, kuid pühapäev on kümnete miljonite valijate peamine päev 11 ajavööndis ning selleks on ette valmistatud enam kui 56 000 valimisjaoskonda.

Ühtlasi on need valimised esimesed valimised peale juulis korraldatud referendumit, mille käigus kiideti heaks põhiseaduse reformid, mis võimaldavad Putinil jääda võimule kuni 2036. aastani.

Samal teemal

11.09.2020
Die Zeit: Navalnõi mürgitati uut tüüpi Novitšokiga
10.09.2020
USA välisminister Pompeo: väga võimalik, et Navalnõi mürgitamise taga on Venemaa
07.09.2020
Berliini haigla: Navalnõi toodi koomast välja ja ta seisund on paranemas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee