Maailm

Valgevene pealinnas osales 10 000 naist meeleavaldusel. Politsei kasutas nende vastu räiget vägivalda 

Ohtuleht.ee, 12. september 2020 22:46
Foto: Natalia Fedosenko/TASS
Ligikaudu 10 000 naist marssis laupäeval mürarikkalt läbi Valgevene pealinna. Naised peksid potte ja panne ning nõudsid riigi autoritaarse presidendi tagasiastumist, vahendab CBC.

35. järjestikusel valitsuse vastaste meeleavalduste päeval kandsid paljud protestijad portreesid opositsioonilise koordineerimisnõukogu juhist Maria Kolesnikovast. Ta vangistati sel nädalal pärast seda, kui politsei üritas teda sundida riigist lahkuma. Tema advokaadi sõnul aeti Kolesnikova Ukraina piirile, kuid ta rebis passi ja keeldus Valgevenest lahkumast.

Mõned naised kandsid plakatit, millel oli kiri: "Sa värvisid mu südame sinise valuga", viidates president Aljaksandr Lukašenka väitele nagu oleks mõned naised teadlikult värvinud kehale verevalumid, et politseid süüdistada peksmises.

Marss lõppes plaanipäraselt  kell 17:30 Minski aja järgi. Politsei arreteeris igaühe, kes eraldi kõndis. Seega otsustasid enamik naisi kõndida suures grupis. 

Twitteris ringlevad jõhkrad videod ja fotod, kuidas politsei naisi vägivaldselt autodesse kupatab või neid lausa näkku lööb.

Valgevene linnas Grodnas üritasid naised aga ühelt streigimurdjalt maski eest rebida, mille peale mees minema jooksis.