Maailm

„Kes tahab saada miljonäriks“ stuudiost väljus üle 14 aasta esimene miljonäriks saanud võitja 

Toimetas Madleen Vapper, 12. september 2020, 11:30
Foto: Julia Vakina
57aastane õpetaja võitis briti telesaate "Kes tahab saada miljonäriks?". Seda pole viimase 14 aasta jooksul juhtunud. Võitja vend tõi varasemast saatest 500 000 naela koju.

57aastane Donald kasutas 14 aasta esimeseks 1 miljoni naela võiduks vaid ühte 50/50 päästerõngast. Tema geograafiat õpetav vend Davyth käis saates eelmise aasta septembris, vahendab BBC.

Donald ütles, et tema vend on tema kangelane ja parim sõber. "Praegu on vastupidi," ütles saatejuht Jeremy Clarkson selle peale.

Ajaloo- ja poliitikaõpetaja Davidi viimane küsimus reedeses eelsalvestatud saates oli järgmine: "Milline piraat suri 1718. aastal praeguse Põhja-Carolina ranniku lähedal toimunud lahingus?"

Valikuteks olid Calico Jack, Musthabe, Bartholomew Roberts ja kapten Kidd. Tema võidukas vastus oli Musthabe.

David ütles, et oli umbes kaheksa aastat tagasi õpetanud piraatlust kaheksanda klassi õpilastele ja mäletas 1718. aasta kuupäeva. "Sa ei saa olla 33 aastat ajalooõpetaja, teadmata mõnda kuupäeva ning kuupäev 1718 ja Mustahabe hüppasid mulle koheselt pähe."

Saatejuht Clarksonile avaldasid muljet ajalooõpetaja teadmised. "Mul oli tunne nagu ma istuksin roosas särgis interneti kõrval," ütles ta ja kirjeldas Davidit kui vuntsidega entsüklopeediat.

David on saate 22aastase ajaloo jooksul kuues miljoni naela võitja.

Võitu tähistas David puhkusereisiga oma abikaasaga, kellega ta on 33 aastat koos olnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee