Maailm

Amazonase pärismaalased tapsid oma kaitsja 

Triin Tael, 11. september 2020 19:22
Foto: Reuters
Amazonase džunglites elavate hõimude kaitsele pühendunud Brasiilia eksperdile sai tema kutsumus saatuslikuks – põliselanikud lasid talle noole rindu, kui ta nende elupaigale lähenes. 

BBC Newsi teatel suri 56aastane Rieli Franciscato (pildil) sel kolmapäeval Loode-Brasiilias Rondônias. Ekspert oli saabunud valitsuse programmi Funai raames vaatlema üksikut Cautario jõe hõimu. Ent kui Franciscato ja tema meeskond hõimule lähenesid, avati nende pihta noolevalang. Franciscato üritas küll auto taha varjuda, kuid sai noole rindu. See tabas teda südame kohale. „Ta karjatas, tõmbas noole välja, jooksis 50 meetrit ja varises elutult kokku,“ kirjeldas eksperdi saatjaskonda turvanud politseinik. 

Franciscato enese kaasabil rajatud Kaninde hõimude ja keskkonnakaitse ühing nentis, et hõim ei suutnud kuidagi vahet teha, kas neile läheneb välismaailmast sõber või vaenlane. Samas regioonis tegutsev fotoreporter Gabriel Uchida, kes juhtunut samuti pealt nägi, kinnitas, et muidu on Cautario jõe hõim rahumeelne. „Kuid sedapuhku oli seal ainult viis relvastatud meest – sõjasalk.“

Kaks aastat tagasi hukkus Indias Andamani ja Nicobari saartel põlisasukate noolte läbi USA misjonär John Allen Chau, meenutab BBC News.

Samal teemal

10.07.2020
EUROOPA METSADE KURB SAATUS: puud hävivad, süsinik paiskub atmosfääri, suured kaotused on Põhja- ning Baltimaades
03.07.2020
Lusikatäis Amazonase mulda kubiseb seentest
20.11.2019
Kertu Jukkum käis džunglirahvalt elutarkusi õppimas: „Et igavesti terve olla, tuleb süüa tükike ahviliha, natuke banaani – ja ära söö kunagi üle.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee