Poliitika

Hiiumaa vallavanem lahkub tapetud rebase tõttu tööpostilt (4)

Toimetas Marvel Riik, 11. september 2020 17:53
Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhu.Foto: Facebook
„Vallavanem peab juhtima vallavalitsuse tööd ja esindama valda parimal võimalikul viisil. Hiljutine rebase surmaga seotud juhtum ja sellele järgnenu näitab probleeme ja ebaselgust valla juhtimises,“ ütles Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhu, kes esitas täna lahkumisavalduse.

Rõhu selgitas sotsiaalmeedias, et võtab vastutuse vallas tekkinud juhtimisprobleemide eest. „Vallavanem peab juhtima vallavalitsuse tööd ja esindama valda parimal võimalikul viisil. Hiljutine rebase surmaga seotud juhtum ja sellele järgnenu näitab probleeme ja ebaselgust valla juhtimises,“ ütles Rõhu. „Vastutan valla juhtimise eest ja seetõttu olen otsustanud ametikohalt lahkuda.“

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et tunnustab Toomase mehisust võtta juhina keerulises olukorras vastutus. “Samuti usun, et juhtimiskriisini viinud intsidendi kõik asjaolud saavad õige pea selguse,” lisas Viidik.

Volikogu arutab Toomas Rõhu vallavalitsuse liikme ametist vabastamist tuleva nädala istungil neljapäeval, 17. septembril.

Samal teemal

07.09.2020
Rebase tapnud Hiiumaa vallaametnik: „Mind on ähvardatud haamriga maha lüüa.“
01.09.2020
Rebasekutsika tapnud ametnik ei lahkugi töölt
28.08.2020
Keskkonnaminister Rene Kokk: Hiiumaa rebasepoja hukkamine oli lubamatu
26.08.2020
Hiiumaa vallaametnik tappis haamriga väikese rebasekutsika

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee