Eesti uudised

Täiendatud!

FOTO | Hapud näod: presidendi arusaamad ei ühti rahandusministriga (7)

Toimetas Marvel Riik, 11. september 2020 16:29
President Kersti Kaljulaid ja rahandusminister Martin HelmeFoto: Facebook
Kuna uuel nädalal hakkab sügisene poliitikahooaeg, kohtub president Kersti Kaljulaid kõigi parlamendierakondade juhtidega. Esimesena sai kutse presidendi juurde EKRE juhi Martin Helme. Järelkaja just palju positiivsust ei süsti.

„Ei ole ilmselt saladus, et paljudes väärtusküsimustes nagu inimeste võrdne kohtlemine, poliitiliste eesmärkide ja iga üksiku inimese vabaduste ja õiguste suhe, ajakirjanduse roll demokraatia nurgakivina või mõni muu teema, on meie vaated erinevad,“ kirjutas president Kaljulaid pärast kohtumist Facebookis.

Kõnekas on ka kohtumisejärgne pilt, kus riigijuht ja rahandusminister teevad vähe selleks, et eitada oma külma läbisaamist. „Aga olen alati olnud seda meelt, et oluline on omavahel suhelda,“ lisas president.

Kaljulaid arutas Helmega riigieelarve ja rahanduspoliitikaga soenduvat, aga ka EKRE plaane ja seisukohti erinevates poliitikaküsimustes. Lisaks EKRE juhile nägi Kaljulaidi päevaplaan ette kohtumisi Kaja Kallase ja Indrek Saarega. Piltidelt näib, et need kohtumised olid palju meeldivamad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee