Eesti uudised

GRAAFIK | KOROONA TEINE TULEMINE: kevadel välja hõigatud piirangute kehtestamise aeg läheneb ähvardava kiirusega (1)

Priit Pärnapuu, 11. september 2020, 16:30
Reisijad Tallinna-Helsingi laeval 14. mail. Üle pika aja lubati eestlastel Soome sõita. Sellel nädalal Soome oma sadamaid veel Eesti reisijatele kinni ei pannud. Ent karta võib, et lähema nädalaga lisandub nakatunuid sedavõrd palju, et taaskord tuleb diplomaatidel paluda põhjanaabritelt Eestile erandit.Foto: Robin Roots
Kuidas erineb kevadine koroonalevik Eestis viiruse praegusest tulekust? See, et kevadel oli samaks ajaks – viiruselaine 51. päevaks – 2,4 korda rohkem inimesi andnud positiivse testi kui nüüd, pakub vähe lohutust. Kui kevadel oli selleks ajaks koroona selgroog murtud, siis nüüd alles jõuame tasemeteni, kus valitsus on lubanud piirangud kehtestada. Täpsemalt vaata võrdlust kevadega graafikult!

Kevadise viiruselaine lähtehetkeks saab pidada 26. veebruarit: päeva, mil Eestis tuvastati esimene koroonaviiruse kandja. Tegu oli alaliselt Eestis elava Iraani kodanikuga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. september 2020, 10:32
Terviseamet: lisandus 32 positiivset testi, uus koroonakolle tekkis lasteaias
9. september 2020, 22:53
PEALINN VIIRUSEGA KIMPUS! Terviseamet: Tallinnas pole veel koroonaprobleemi. Koolid osalt distantsõppele viiv linnapea: olukord on kriitiline!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee