Nädala TOP

Nädala tipud | Laenuga elab lahedalt ära 

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 11. september 2020, 17:46
Foto: Tiit Tamme
Värskeima majandusprognoosi optimism – oodatud suurema miinuse asemel langeb majandus 5,5% – on üle kandunud ka riigieelarve läbirääkimistesse: suuremaid avaliku sektori kärpeid ei plaanita (või siiski kaitsekulude arvelt?) ning ministrid räägivad üha julgemalt ka erakorralisest pensionide tõstmisest. Võlakoormus kasvab võrreldes kriisieelse ajaga aga eeldatavasti neljakordseks, ja riigieelarve tasakaalu viimine on samas alles järgmise valitsuse mure.

Lõpp ministri soolole?

Riigikogu erikomisjonide raport FBI endise peadirektori Louis Freeh' advokaadibüroo palkamise asjus ei jäta kahtlust: eeltöö Eestile usaldusväärse esindaja leidmisel polnud piisav. Võimuliidult oodatakse nüüd mitut järeldust: kas leping Vene sidemetega advokaatidega öeldakse üles? Milline on rahandusministri vastutus? Kas edaspidi tuleb valitsusjuhil tõrksad ministrid käekõrval komisjoni ette aru andma viia?

Äraspidine viirusetõrje

Viiruselevikule reageerimine madalaimalt võimalikult otsustustasandilt on viinud huvitava olukorrani, kus näiteks Tallinnas võib õpetaja pooltühja klassi ette ilmuda üksnes visiiriga kaetud näoga, ent osalisele koduõppele suunatud õpilased võivad takistamatult öötundideni pealinna kohvikutes-baarides lustida, sest riik pole rangemaid piiranguid meelelahutusasutustele veel ette näinud. Kui palju maksab uutes oludes haridusministri sõna?

Kas saame läbi Lätita?

Soome ja Leeduga kokkuleppele jõudmine, et kuni nakatumiskordaja püsib alla 25, siis isolatsioonireegleid neist riikidest saabujatele ei rakendata, on kahtlemata töövõit eriti Eestile, kus kordaja on kõrgeim. Kauaks vabalt reisimise rõõmu aga jagub, kui kordaja on juba praegu 21,75? Ja miks me pole varmad välja töötama ühiseid viirusetõkestamise reegleid kokkuleppest kõrvalejäänud Lätiga, mille strateegia edukusest kõneleb ühekohaline nakatumiskordaja?

Kes hoolib ratturist?

Ajakirjanduslik eksperiment rattateedele puistatud tomatitega, mis näitas, et eraldavate piirete puudumise korral kipuvad sõidukid ratturitele ohtlikult lähedale, tõestas ühtlasi, et Tallinna linnavõim tegeleb parema meelega peenhäälestusega kui olukorra parandamisega, kui kohaletulnud transpordiameti juht tellis koristatud teele veel eripuhastuse. Libedate lehtede langemise aeg tuleb linnavalitsuses erakordselt töine!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee