Maailm

LIHTSAIM AREST: narkokuller põrutas metamfetamiinist pungil kaubikuga vastu politseiautosid 

Toimetas Aare Kartau, 11. september 2020 14:08
Narkokuller tegi avarii enda jaoks halvimas kohas.Foto: Kuvatõmmis
Austraalia kohus mõistis reedel vangi narkokulleri, kes põrutas oma kaubikuga vastu jaoskonna ees seisnud kahte politseiautot. Diileri õnnetuseks oli tema sõidukis 273 kg metamfetamiini, teatab CNN.

Simon Tu mõisteti Uus-Lõuna-Walesi ringkonnakohtu teatel kuueks ja pooleks aastaks trellide taha. Teda süüks peeti suure koguse keelatud narkootikumide tarnimist kaubanduslikul eesmärgil. Intsident ise toimus mullu juulis Sydneys politseijaoskonna ees.

Samal teemal

Jaoskonnas viibinud politseinikud kuulsid hoone ees valju pauku. Kui nad olukorda uurima läksid, avastasid nad, et kahele politseiautole oldi otsa sõidetud. Õnnetuse põhjustanud juht oli aga koos autoga sündmuskohalt lahkunud. Pärast valvekaamerate salvestuste kontrollimist suutsid ametnikud kiirelt vastutava sõiduki tuvastada ja sellele jälile saada. Kinnipeetud auto rooli taga istunud 26aastane Simon Tu käitus korrakaitsjate sõnul äärmiselt kahtlaselt. Läbiotsimise käigus leiti sõidukist 273 kilogrammi pappkastidesse pakitud metamfetamiini. 

Tänaval oleks olnud avastatud narkootikumi väärtuseks enam kui 145 miljonit Austraalia dollarit [89 miljonit eurot]. „Sellel 26aastasel mehel oli kindlasti väga halb päev. Politseisõidukite rammimine sellise koguse narkootikumidega pardal, on ennekuulmatu,“ sõnas uurija Glyn Baker pärast uimastite arestimist. Ta lisas, et see oli üks lihtsamaid narkoareste, mille osariigi politsei on pidanud kunagi tegema. 

Samal teemal

03.06.2020
KOKAIINIPAKID MUNANDITEL: Hispaania narkokullerid kukkusid haledalt vahele
10.01.2020
VIDEO | Tallinna lähedal asuvast autotöökojast leiti mitukümmend kilo narkootikume
26.09.2017
Rongireisijal oli kõhus 1,34 kilogrammi heroiini