Seisukoht

Seisukoht | Leevendused vs. piirangud 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 10. september 2020, 17:31
Näib, et küsimus on vaid selles, kui kaua praegune enam-vähem normaalne elu veel enne teise laine tulekut kesta saab.Foto: Andres Varustin
Kummastav on jälgida, kuidas alles 1. septembril jõustusid uued leevendused, mis andnuks justkui märku, et koroona pärast pole nüüd enam vaja muretseda.

Suve lõpus ajas üks festival teist taga ning erinevalt vabas õhus ja ka tervishoiu mõttes suuremate kadudeta toimunud Rally Estoniast ei hoitud paljudel kogukonna-, muusika- või muudel pidudel sugugi distantsi ega kantud maske.

Eks kevad ja ka suve esimene pool olid rahva vaimselt nii tühjaks pigistanud, et isegi kui arvud näitasid juba viiruse leviku kasvu, oli ja on paljudel ikkagi veel vaja kõige selle järel aur välja lasta.

Tallinna kehtestatud koroonaviiruse leviku ennetamise meetmed tekitasid kolmapäeval paljudes üksjagu pahameelt. Mis mõttes õpetajatele visiirid, mis mõttes jälle hiiliv distantsõpe? Kuulakem eksperte, kes ütlevad, et pingutati üle! Teisalt näib praegusel segasel ajal ainult üks kindel: viirusekandjate hulk kasvab. Kelle tee on õige või vale, ei saa veel kindlalt öelda. Aga tegutsemata ka justkui ei saa.

Näib, et küsimus on vaid selles, kui kaua praegune enam-vähem normaalne elu veel enne teise laine tulekut kesta saab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee