Maailm

PROPAGANDAMASIN TÖÖTAB! Teleintervjuus välisriikide sekkumist kritiseerinud „Valgevene aktivist“ oli hoopis Vene poliitik 

Toimetas Aare Kartau, 10. september 2020 13:55
Opositsiooni häälekanal NEXTA avaldas Telegramis Tarasovi intervjuust kuvatõmmise.Foto: t.me/nexta_live
Nähtavasti on Kremli propagandamasin Valgevene riiklikus telekanalis täie hooga tööle asunud. Hoolikad jälgijad paljastasid juhtumi, kus Minski tänavaintervjuul osalenud „Valgevene protestija“ oli tegelikult hoopis Vene poliitik, vahendab Ukraine Today.

Hiljuti levisid teated, et Venemaa propagandabüroo haaras Aljaksandr Lukašenka isikliku õnnistuse toel Valgevene riikliku televisiooni üle kontrolli. See on ilmselt vähemalt mingil määral tõsi, sest kolmapäeval paljastasid tähelepanelikud jälgijad kohalikus telekanalis ilmunud propagandauudise. 

Valitsusmeelne Valgevene telekanal Belarus 1 tegi tänavaintervjuu end kohaliku aktivistina tutvustanud mehega. Too kinnitas, et seisab Aljaksandr Lukašenka võimu säilitamise eest ja taunib võltsuudiseid ja välisriikide sekkumist Valgevene siseasjadesse. 

Hoolikad jälgijad jõudsid aga huvitava tähelepanekuni. End Valgevene protestijaks nimetanud mees oli hoopis Venemaa kodanik Anton Tarasov, kes on varem Venemaa kommunistliku partei nimekirjas ka lausa Riigiduumasse kandideerinud. 

„See kutt on ideaalne näide võltsuudistest ja välismaa sekkumisest, mille vastu ta ise väidab end olevat,“ säutsus Valgevene sõltumatu ajakirjanik Aleksei Novoselov kolmapäeval Twitteris.

Reutersi teatel tänas Lukašenka hiljuti Vene propagandakanalit RT, kes loovutas sõbralikult ajakirjanikke personalikriisis vaevlevale Valgevene riiklikule meediale. Nimelt asusid sajad ajakirjanikud Lukašenka režiimi kritiseerima ja asusid streikima. Paljud lääneriikide diplomaadid ja poliitteadlased on Venemaa sekkumise pärast murelikud. Mõned neist kardavad n-ö „Krimmi stsenaariumi“ kordumist.

Samal teemal

09.09.2020
Svjatlana Tsihhanovskaja: protestid peavad jääma rahumeelseteks
09.09.2020
Maskides mehed pidasid kinni Valgevene koordinatsiooninõukogu juhtkonna viimase aktiivse liikme
08.09.2020
Vapper Marõja Kalesnikava ei lasknud end välja saata: ta rebis piiril passi puruks!
04.09.2020
EI TOHI DEMOKRAATIAT LUBADA: Valgevene on Putinile sõjaliselt asendamatu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee