Evelin KivimaaFoto: Stanislav Moškov
Evelin Kivimaa, veebitoimetaja 9. september 2020 17:50
Jah, koroonaviirus on halb. Ent sellest tuhat korda hullem on oma võimu ära kasutavate covidiootide jaburad ja ebaloogilised otsused, mis inimeste elu ära rikuvad. Paraku tundub, et ka covidiootsus on nakkav!

Äsja kuulsin, et järgmisest nädalast peab mu tallinlasest laps jääma osalt distantsõppele: kaks päeva kodus, kolm koolis. Mitte sellepärast, et asjatundjate sõnul oleks mõistlik seada koolidele piiranguid. Vastupidi: viroloog Irja Lutsar on sõnaselgelt öelnud, et Tallinna uued koroonameetmed pole õiged ja on ebaproportsionaalsed. Vaid lihtsalt sellepärast, et Tallinna võimurid on teinud niisuguse ebaloogilise otsuse.

Samalaadne covidiootsuse näide on seegi, et läinud nädalavahetusel oli rallivaatajatel kohustuslik kanda näomaske. Ehkki nad liikusid vabalt ringi, hingates puhast õhku. Samal ajal sõitsin Tallinnast Tartusse: rahvast täis tuubitud liinibussis hingasin sama õhku kõigi saatusekaaslastega, sealhulgas kõrval istunud mehega, kelle käekarvad torkisid mind kõik need 2,5 sõidutundi. Ausalt öeldes häiris torkimine mind rohkemgi kui see, et kõrvalistuja korra köhatas. Lõppude lõpuks ei tähenda ju köhatus veel koroonat.

Otselendude üleöö tühistamine? Võimurite jaoks on see tühiasi! Miks peaks eestlane jõudma võõrsilt koju üheainsa lennuga, las kügeleb parem mitmes lennukis!

Kõik need võimurite covidiootsed otsused peavad paraku kinni maksma Eesti maksumaksjad, mina sealhulgas. Tallinna üldhariduskoolidele on kavas osta termokaamerad, hinnaga ligi 8000 eurot tükk – ligi pool miljonit eurot läinud nagu niuhti! Pealinna õpetajad peavad järgmisest nädalast kandma kogu nägu katvat visiiri. Arvake ära, kas nad kooliuksest väljudes jätavad visiiri ette? Või seisavad toidupoe järjekorras õpilaste kõrval, nägu katmata?

Kas oleks palju loota, et rahvast suuresti mõjutavaid koroonaotsuseid tehtaks ikkagi asjatundjate arvamustele toetudes? Mitte nii, et toimub covidiootide äraspidine võistlus, kes suudab Eesti elu hullemini p***e keerata.