Sisuturundus

Uutmoodi toitlustusäri: Sushirost saab imemaitsvat sushi’t, aga restorani sisse sind ei oodata 

Sushiro , 1. oktoober 2020, 09:00
Kevadisel koroonaperioodil, kui enamik kohvikuid ja restorane olid sunnitud oma uksed sulgema, tulid kaks noort toidufanaatikut välja Eestis üsna värske kontseptsiooniga: nad lõid e-restorani.

Juri Pütsepp ja Indrek Kaljuvee võtsid nõuks luua Tallinnasse restorani, mis suudab efektiivselt tegutseda ka perioodil, mil kogu maailm on kinni. Kuigi Eestis pole see niivõrd levinud, siis maailmas juba küll. Ning sellel on isegi üsna omapärane nimetus – kummitusköök (inglise keeles ghost kitchen või cloud kitchen).

Kummitusköök on professionaalne toiduvalmistamise köök, mis on loodud kohaletoimetamiseks mõeldud toitude valmistamiseks. Tegemist on küll restoraniga, kuid seal pole söögisaali. See omakorda annab võimaluse fokusseerida kõik jõud toidu maitsele ja kvaliteedile ning muidugi selle efektiivsele pakendamisele ja transpordile. Kõigest sellest johtuvalt on hinnadki sõbralikumad kui tavalises restoranis.

Sushiro köök tegutseb Tallinna vanalinnas asuva populaarse kokteilibaari Sessel Speakeasy ruumides. Ka kokteilibaari külalistel on võimalus sushi’t tellida, kuid nagu mainitud, siis põhifookus on seatud kojuveole. Südameid võitnud sushi’st annab tõestust tõik, et Sushirost tuiskab praktiliselt iga viie minuti tagant läbi mõni Wolti toidukuller. Jääb vaid imestada, kuidas jõuavad kokad valmistada Sesseli baaris istujatele süüa. Aga jõuavad. Ja isegi üllatavalt kiiresti.

Sushi valmistamisel usalda vaid parimaid

Söömine on enam kui pelgalt tegevus. See on kogemus, mis loob rõõmu, rahulolu, põnevust, seiklusi, kirge ja mälestusi. Ka sushi ei ole pelgalt rull, vaid täppiskulinaaria, kus iga riisitera on viidud imelise tekstuurini. Tõeliste sushi-sõprade jaoks on Sushiro pakutav imetabane nauding. Sushi-riis sulab suus, koostisosad on värsked ning maitsed täielikult paigas. Selle eest hoolitseb peakokk Indrek isiklikult. Muide, tema jalale on tätoveeritud kõik mereannid, mida saab sushi vahele panna. Taolist asja võiks teha vaid tõeline asjaarmastaja ja fanaatik selle parimas tähenduses.  

Miks eelistada koju tellimist?

Tänapäeva kiires maailmas jääb kodune toiduvalmistamine tihti tagaplaanile. Ühel hetkel võib muutuda tüütuks otsida iga päev lõuna- ja õhtusöögiks retsepte ning raisata jõudu poes. Ebavajalikuna võib tunduda kulutada raha ka kütusele ja jaksu ostukorvi transpordile, raisata toidu valmistamiseks elektrit ja vett. Jättes toiduvalmistamise ära, saab tohutul hulgal vaba aega. Ning üsna soodsa hinna eest.

Loomulikult aitab lõuna- ja õhtusöögi tellimine astuda vastu ka toidu ära viskamise probleemile. Toorained, mida ära ei kasutatud, jäävad külmikusse vedelema. Statistika näitab paraku, et Euroopa Liidus läheb raisku kuni 50% kasutuskõlblikust toidukaubast – suur osa sellest süüst lasub just majapidamistel. Restoranid valmistavad aga nii palju toitu, et toorainet ei jäeta niisama vedelema.

Kui tunned suuremat huvi Sushiro tegemiste vastu, heida pilk Facebooki lehele. Kui tahad seda imemaitsvat sushi’t proovida, esita oma tellimus Wolti kaudu SIIN! Kasutades promokoodi ÕHTULEHT, saad kogu menüült 20% soodustust!

Kuna sushi on parim just võimalikult värskena, toimetatakse toitu Wolti kaudu hetkel vaid kesklinna ja selle lähistele. Peagi laienetakse aga Kristiine ja Haabersti linnaosadesse.

“Sushiro"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee